fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм веронські скарби

Фільм “Веронські скарби” покажуть 2 січня на “UA: Перший”

479

Документальний детективно-мистецький фільм “Веронські скарби”, заснований на реальних подіях викрадення і повернення 17 шедеврів живопису з музею Верони, покажуть 2 січня нового року на телеканалі “UA: Перший”.

Про це йдеться у телепрограмі каналу. Показ стрічки відбудуться 2 січня 2021 року о 00:05. Повнометражна картина режисерки Світлани Ліщинської «Веронські скарби», в якій головну роль зіграв Дмитро Вівчарюк, знята у стилі креативної документалістики на грані ігрового і документального кіно. Фільмування проходило в Україні та Італії.

У листопаді 2015 року у Вероні сталося одне з найзухваліших пограбувань століття: з музею Кастельвеккіо було викрадено 17 картин, серед яких полотна Рубенса, Тинторетто, Мантеньї, Карото, Беліні і навіть визитівка музею «Мадонна з куріпкою» роботи Пізанелло. Викрадення була блискуче зрежисовано, тож по гарячих слідах зловити грабіжників не вдалося. Поліцейські запідозрили, що до пограбування причетна людина, яка працює в музеї. Несподівано з’явилася інформація, що полотна можуть перебувати в Україні. Дізнавшись про це, директор департаменту розслідувань української прикордонної служби, ризикуючи власною репутацією, починає власне розcлідування в обхід офіційного.

Дивіться офіційний трейлер документального фільму «Веронські скарби»

У фільмі стикаються два світи: куртуазний і витончений світ мистецтва і прагматичний світ «людей у формі». Глядач має змогу ознайомитися з новітніми методами оперативно-розшукової роботи від самого автора, а мистецтвознавці розповідають про цінність викрадених картин та про важливість образотворчого мистецтва для людства загалом.

Однією з важливих тем, яку піднімає фільм “Веронські скарби” є тема коріння, ставлення народу до своєї культурної спадщини.

фільм Веронські скарби

Режисер: Світлана Ліщинська (Україна). Сценаристи: Світлана Ліщинська, Олександр Дріз. Оператор-постановник: Вячеслав Цвєтков. Художник-постановник: Олександра Заярна. Звукорежисер: Дмитро Скрипка. Продюсер: Олександр Дріз. Виконавчий продюсер: Світлана Рудюк. Виробник: Міжнародний продюсерський центр «Фор-Пост». Український дистриб’ютор: MMD UA.

Світова прем’єра фільму відбулася в Італії в рамках фестивалю “Дні українського кіно” 28 лютого 2020 року. В український прокат стрічка вийшла 10 грудня цієї зими.

Читайте також

Українські копродукційні фільми 2020 року, які варті вашої уваги