fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Віддалений гавкіт собак (1) (1)

Фільм «Віддалений гавкіт собак» про хлопчика з Донбасу увійшов до шкільної програми Данії

762

Документальний фільм «Віддалений гавкіт собак» (The Distant Barking of Dogs) про умови життя дітей на Донбасі під час війни увійшов до шкільної програми для учнів 6—9 класів у Данії.

Про це з посиланням на асистента режисера Азада Сафарова повідомляє видання Бабель. «У Данії школярів 6—9 класів будуть вчити розумінню конфліктів, воєн і прав дітей на базі фільму “Віддалений гавкіт собак”. Того самого фільму про 9-річного хлопця Олежку, який живе біля лінії фронту на Донбасі. Фільму, який ми знімали два роки разом з режисером Сімоном Леренгом Вільмонтом і який підкорив світ», — розповів він.

Також Сафаров зазначив, що для України це рішення є важливим.

«Європейські діти будуть дивитись цей фільм і розуміти, з чим стикаються десятки тисяч українських дітей на війні Росії проти України. Співпереживати їм і ставати на їхній бік», — пояснив асистент режисера.

«Віддалений гавкіт собак» — стрічка дансько-шведсько-фінського виробництва, яку знімали у селі Гнутове Донецької області з 2015 до 2017 року. У ній йдеться про життя 9-річного хлопця Олега, який живе з бабусею Олександрою у селі Гнутове на Донеччині неподалік лінії фронту. Не маючи куди поїхати з рідного села, вони лише спостерігають, як інші мешканці їдуть звідти. Від постійних обстрілів життя стає нестерпним, і російська агресія не знає кінця. Режисер крізь очі дитини відобразив війну, яка триває на сході, та зростання в її умовах.

Дивіться трейлер до фільму “Віддалений гавкіт собак”: відео

Першу нагороду кінострічка отримала у 2017 році на Амстердамському фестивалі документального кіно в номінації «Найкращий дебют». Також фільм потрапив до пʼяти номінантів на «Найкращий європейський документальний фільм» премії «Європейський кіноприз — 2018». У грудні 2018 року «Віддалений гавкіт собак» потрапив до короткого списку (15 кандидатів) номінантів на премію «Оскар»

Загалом за три роки “Віддалений гавкіт собак” отримав понад 40 нагород. Остання — американська Peabody Award за внесок у галузі мас-медіа у категорії «Документалістика».

Джерело новини: Бабель

Читайте також

Netflix випустив фільм про отруєння Степана Бандери спецслужбами СРСР