fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

і будуть люди трейлер

«І будуть люди» онлайн: серіал офіційно виклали у відкритий доступ

13 859

Дивіться усі 12 серій історичної саги Аркадія Непиталюка «І будуть люди» онлайн, за однойменним романом Анатолія Дімарова, в основі якого – людські долі на зламі історичних подій.

Як повідомляють творці серіалу, завершилася телепрем’єра «І будуть люди» на телеканалі «СТБ», здобувши високі глядацькі рейтинги. “Для тих, хто не встиг побачити всіх епізодів, є чудова можливість зробити це на YouTube-каналі FILM.UA Group”, — йдеться в повідомленні.

Серіал побудований у формі саги і через призму життя звичайних людей показує турбулентні етапи XX століття: перша світова війна, революція, прихід радянської влади. Кожен з героїв по-своєму зустрів ці зміни, з точки зору своєї правди, але всіх їх об’єднувало одне — бажання жити, любити і знайти своє місце у новому вимірі історії. 12 епізодів. 12 основних героїв. 12 непересічних доль. Історія драматичних змін, пристрасного кохання і цінності людського життя. Про людей, які жили сто років тому, але так схожі на нас сьогоднішніх.

По темі: 10 фактів про історичну сагу за романом Анатолія Дімарова «І будуть люди»

і будуть люди серіал

Пореглянути всі 12 серій епічної драми Аркадія Непиталюка «І будуть люди» онлайн можна на YouTube-каналі FILM.UA Group за посиланням , або ж у нас на сторінці нижче (перші 6 серій).

«І будуть люди». Серія 1

1901 рік. Заможний селянин-вдівець Свирид Івасюта привозить додому нову дружину Олену, на тридцять років молодшу за нього. Дівчина – сирота, її єдине багатство – врода. Про нерівний шлюб пліткують сусіди. Але найбільше переживає син Свирида Оксен, адже хлопець – майже ровесник молодої мачухи. З наближенням жнив Свирид бере до роботи наймита Василя Ганжу, з яким у Оксена давня ворожнеча. Між Ганжею і Оленою миттєво спалахує пристрасть. Минає рік. Олена народжує дівчинку Олесю.

Якось Свирид прокидається серед ночі і не знаходить поруч ані дружини, ані дитини. Зник і наймит Ганжа. Свирид розуміє, що вони втекли, і разом із сином вирушає за ними. Батько і син наздоганяють утікачів. Свирид замикає Олену в клуні, а Ганжу вивозить на берег річки і жорстоко калічить. Повернувшись до дружини, він запитує в неї лише одне: чия Олеся донька – його чи Ганжі. Не дочекавшись відповіді, він втрачає контроль і вбиває дружину. У цей час на подвір’ї з’являється Ганжа і підпалює хату Свирида. Прибувають жандарми. Обох чоловіків заарештовують. Свирид отримує чотирнадцять років каторги, Ганжа – сім. Оксен залишається сам серед спаленого господарства з маленькою Олесею на руках. Минають роки….

«І будуть люди». Серія 2

Юна Таня Світлична виховується в сім’ї священика. За родинною традицією, вона навчається в Полтавському єпархіальному училищі, яке вже закінчила її старша сестра Зіна. Повернувшись додому в Хоролівку на канікули, вона зустрічає студента-медика Олега Мирославського, і вони закохуються одне в одного. Батьки ж вважають Олега поганою парою для Тані. Події 1917-1918 років змінюють життя героїв. Єпархіальне училище закривають. Старший брат Тані Федір приєднується до більшовиків і воює на їхньому боці. Більшовицькі гоніння на церкву підривають і без того слабке здоров’я батька Тані. На смертельному одрі він вимагає від дочки забути про Олега і поєднати долю з багатим господарем Оксеном Івасютою. Таня ледве знайома з Оксеном і не любить його. Водночас для її сім’ї такий шлюб був би порятунком від злиднів. Таня відповідає відмовою – вона кохає Олега.

У цей час тато Олега – місцевий лікар – гине від рук червоноармійців-мародерів. Олег говорить Тані, що готовий з нею одружитися… але згодом. Спочатку він мусить помститися «червоним» за смерть свого батька. Олег іде воювати за УНР і не знає, коли повернеться. Таня у відчаї. Після порад сестри Зіни і чергових наполягань свого смертельно хворого тата вона погоджується вийти заміж за Оксена. Одружуючись із набагато молодшою жінкою, Оксен мимоволі повторює долю свого батька Свирида…

«І будуть люди». Серія 3

1919 рік. Таня переїжджає жити до Оксена на хутір поблизу села Тарасівки. Перша дружина Оксена Варвара загинула, у нього лишилися два сини від першого шлюбу – Іван і Олексій. З ним живе і сестра Олеся, яку він ростив, як батько. У цей час колишній наймит Василь Ганжа повертається в Тарасівку уже в новій ролі – «червоного» голови сільради. Позаду – роки тяжкої каторги, де він потоваришував з ідейними соціалістами, та робота на заводі. Ганжа намагається ставитись до односельців по-людськи. Але ворожість до Оксена нікуди не зникла. Прийшовши до нього саме в день святкування його весілля, Ганжа після словесної перепалки б’є Оксенового родича Михайла Гайдука. Після цього в кімнату заходить Олеся. Ганжа вражений зустріччю з дівчиною, адже вона так схожа на Олену, яку він так сильно кохав, і можливо є його рідною донькою. Але Ганжа не наважується відверто поговорити з Олесею. Сама вона не знає правди про свою матір.

Розлючений Гайдук вирішує помститися за побиття. Уночі згорає хата Ганжі. Гайдука, Оксена та інших селян заарештовують за підозрою в підпалі. У камері Гайдук вимагає від Оксена, щоб той підтвердив, ніби він у ніч пожежі спав у Оксена. Але на допиті Оксен розколюється і «здає» Гайдука. Засуджений до розстрілу, Гайдук утікає з-під варти. Тим часом Ганжа, втративши житло, піддається на залицяння красивої сусідки, удови Марти Лисюк і ночує в неї. Він зізнається їй, що, можливо, є батьком Олесі Івасюти…

«І будуть люди». Серія 4

З приходом «влади рад» у багатого селянина Михайла Гайдука відбирають землю, а потім – ще й виселяють його сім’ю з власної хати на околицю. Його злість на «комісарів» посилює конфлікт із новим головою сільради Ганжею. Спаливши хату Ганжі і втікши від розстрілу, Гайдук вирішує йти в підпілля і боротися проти «совітів». Його пошуками особисто займається начальник ДПУ Соломон Ляндер із цілим загоном міліції. Йому відомо, що Гайдук свого часу служив у царській армії і добре володіє зброєю. Уночі Гайдук пробирається додому. Біля його хати чатують двоє солдатів, але він спритно обеззброює їх. Він прощається з дружиною, бере з собою двох синів – Петра і Миколу – і тікає в ліс.

Гайдук приводить синів до землянки, в якій зберігається цілий арсенал зброї. Це місце відоме йому з часу, коли він потайки допомагав одному отаманові, що боровся проти більшовиків. Сини вражені – вони і самі не знали всієї правди про батька. Одного вечора, за наводкою свого вивідача, Гайдук пробирається в невелике село. Він кидає гранату в хату, де відбувається нарада місцевої «червоної верхівки», і добиває присутніх з кулемета. Хата починає горіти. Дочекавшись, коли на пожежу збіжаться селяни, Гайдук закликає їх почати повстання проти комуністів. Частина чоловіків приєднуються до його загону…

«І будуть люди». Серія 5

1920 рік. Брат Тані Федір Світличний, пройшовши громадянську війну, працює в міліції. Він керує кавалерійським загоном особливого призначення. У Хоролівському повіті розгорається селянське повстання проти радянської влади. ДПУ під керівництвом Ляндера ніяк не вдається ліквідувати «банду» Гайдука, яка переховується в лісах. Після звернення секретаря повіткому Гінзбурга Федору дають завдання взяти на себе її пошуки. Він приїжджає у Тарасівку і зупиняється на хуторі Оксена Івасюти – у своєї сестри Тані. Таня в цей час уже вагітна. Познайомившись з Олесею, яка також живе в домі Оксена, Федір закохується в неї. Його відверті залицяння до Олесі дратують Оксена. Федір вираховує імовірне місце перебування загону Гайдука, позначаючи на карті точки здійснених нею нападів. Нарешті посланий на розвідку боєць доповідає Федору, що в яру одного з лісів помічені сліди кінських копит і дим від багаття. Федір на чолі кавалерійського загону виїжджає туди. Разом з ним їде Ганжа, у якого з Гайдуком особисті порахунки.

Під час бою міліціонерам вдається оточити повстанців. Федір зарубує шаблею одного з синів Гайдука – Петра. Повстанці відступають і наражаються на засідку. Ганжа отримує шанс убити Гайдука, але той вислизає. Гайдук із сином Миколою повертаються до схрону, щоб набрати набоїв. У цей час юний повстанець пострілом ранить Федора у ногу і потрапляє в руки до міліції. Федір відпускає хлопця і непомітно стежить за ним, їдучи на коні. Хлопець мимоволі приводить Федора до схрону саме в ту мить, коли туди приходять Гайдук із сином. Федір і Гайдук тримають одне одного на прицілі…

«І будуть люди». Серія 6

Гайдук стріляє у Федора, але його стара рушниця дає осічку. Федір убиває Гайдука точним пострілом. Повстанців розбито, але виявляється, що молодший син Гайдука Микола зміг утекти. Переховуючись від людських очей, Микола пробирається до друга свого батька – отця Діодорія. Той допомагає йому втекти за кордон. Пораненого в ногу Федора привозять на хутір Івасюти, де його доглядають Таня й Олеся. Таня знає характер свого брата, який завжди мав слабкість до жінок. Вона просить Федора не спокушати Олесю. Але він дедалі відвертіше залицяється до дівчини і врешті пропонує їй одружитися. Оксен вважає Федора негідним своєї сестри і викликає його на розмову. Федір не збирається відступати від своїх намірів, і Оксен виганяє його зі свого дому. Олеся, підслухавши їхню розмову, впадає в розпач. З одного боку, вона сама закохана у Федора, але з іншого – звикла в усьому слухати свого брата Оксена. Вона втікає до церкви в Тарасівці, де просить у Бога підказати їй правильний шлях.

На вулиці її помічає Марта. Напередодні Марта посварилася з Ганжею – він сказав, що навряд чи зможе її покохати – і вирішує йому помститися. Вона розповідає Олесі, що Ганжа є її справжнім батьком. Удома Олеся проклинає Оксена за те, що він так довго приховував від неї правду. Вночі вона втікає з дому. Федір, що чекає її в умовленому місці, садовить її на коня і везе геть із хутора. На світанку вони кохаються, зупинившись у полі. Федір запевняє, що любить Олесю, але відмовляється йти з нею до церкви. Помітивши відсутність Олесі, Оксен розуміє, що вона втекла з Федором, але йому вже не до сестри – у вагітної Тані починаються пологи…

Серіал виробництва Film.UA створено на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України і телеканалу СТБ. Режисер – Аркадій Непиталюк. Оператор – Дмитро Юриков. Продюсери – Сергій Демидов, Віктор Мирський, Людмила Семчук. Креативна продюсерка – Олеся Лук’яненко. Виконавча продюсерка – Валерія Ткачук. Автори сценарію – Тетяна Щегельська, Тарас Антипович, за романом А. Дімарова “І будуть люди”.

Нагадаємо, прем’єра 12-серійної епічної драми «І будуть люди» стартувала 14 вересня на телеканалі СТБ.

Дивіться і діліться з друзями!

Читайте також –

“Абсолютно брехлива історія”: серіал про козаків вийде восени на ICTV