fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Я працюю на цвинтарі”: кіно для тих, хто не боїться складних тем і глибоких переживань

1 314

Драма “Я працюю на цвинтарі” – за мотивами однойменної книги українського письменника блогера Павла “Паштета” Белянського – є екранізацію популярного твору сучасної української літератури.

За словами продюсера фільму Андрія Корнієнка, світова прем’єра планується влітку 2020 року на одному з європейських фестивалів. Вихід стрічки у широкий український прокат заплановано на осінь 2020 рік. Наразі триває монтаж відзнятого матеріалу. Про це проекту “Нове українське кіно” повідомили в прес-службі фільму.

За сюжетом, головний герой Олександр, в минулому архітектор, відкриває бізнес на цвинтарі і наразі має свою контору з виготовлення пам’ятників. Кожного дня до нього приходять нові люди для замовлення пам’ятників близьким. Він сподівається, що там його мало хто турбуватиме, бо в житті головного героя є таємниця, яка не дає йому стати щасливою людиною. Та у життя інші плани: в круговерті з різних людських доль, смішного та сумного, наш герой починає змінюватися на краще.

“Саша багато в чому цинік — це його захисна реакція. Коли він бачить чужі переживання, і як люди це долають або не долають — йому стає легше пережити власні життєві негаразди. Таким чином він і самолікується”,‎ — описує головного героя автор книги та сценарію Павел Белянський. — Якщо після перегляду цього фільму хоча б одній людині стане легше пережити своє горе, я вважатиму свою місію виконаною”‎.

Режисером картини виступив Олексій Тараненко  — це його дебют у повному метрі.

Дивіться офіційний тизер “Я працюю на цвинтарі”: відео

Головні ролі у фільмі зіграли український актор Віталій Салій та польська акторка Вікторія Городецькая. В Польші Вікторія – провідна акторка Національного театру Варшави Teatr Narodowy w Warszawie, також вона знімається у кіно, а наприкінці року візьме участь в польському серіалі на замовлення платформи Netflix. В Україні ж Вікторія знімається вперше.

Акторку Ганну Іванову було затверджено на роль доньки головного героя.
Її героїні Алісі – 12 років, вона – бунтарка. Як усі діти в цьому віці, Аліса цікавиться багатьма речами – мистецтвом, музикою. А ще в неї непрості відносини з татком, і вона багато часу проводить на цвинтарі.

Tagline фільму: “Пам’ятайте лише, що смерть – це не кінець” (Нік Кейв).

Продюсери: Андрій Корнієнко, Максим Лещенко, Артем Колюбаєв.
Проект створюється українськими кінокомпаніями Good Morning Film і Mainstream Pictures у ко-продукції з компанією польського Stewopol Ms Sp.z.o.o.

Фільм “Я працюю на цвинтарі” у 2019 році виграв грант Українського Культурного Фонду (УКФ) на продакшен повнометражного художнього фільму у ко-продукції з Польщею. Загальний бюджет на виробництво стрічки склав ₴21,40 млн, з них УКФ оплатив 70 % (14,98 млн.) Бюджет фільму становить 500 000 євро.

Залишити відповідь