ICTV – цікаві факти з історії
Наразі ICTV належить до найпопулярніших каналів України. Про це свідчать його глядацькі рейтинги, згідно з якими він регулярно потрапляє до групи лідерів переглядів. Але за тривалий час перебування в українському етері ICTV пройшов чимало яскравих сторінок, про які багато людей не пам’ятають, або не знають взагалі. Про деякі з них ми й розповімо.
Як все починалося
Уперше канал ICTV потрапив до етеру влітку далекого 1992 р. Того часу в телевізійному просторі відбувалося цікаве явище. Ще з 1991 р. в етерах обласних центрів України в дециметровому діапазоні з’явився телевізійний канал із Канади Super Chanel. На ньому демонструвалися різні програми, але перевага належала музиці. Super Chanel, який дивилися багато людей у нашій країні з огляду на бідність українського контенту, відігравав значну роль у вихованні їх музичних смаків.
На офіційному рівні про таке мовлення не повідомлялося. Але внаслідок діяльності винахідливих ентузіастів про нього незабаром дізналися всі. Упродовж короткого часу люди навчилися робити відповідні налаштування, дециметрова антена виявилася доволі популярним товаром.
Водночас ICTV став першим офіційним представником Super Chanel, почавши легально транслювати його програми в Україні. Але згодом контент канадського мовника змінився не в кращу сторону. Замість відеокліпів прийшли програми, що мало цікавили українських глядачів. Тим більше, визначилася цільова аудиторія «Ай Сі Ті Ві», і це буда молодь.
Якщо хочете дивитися ICTV онлайн, перейдіть за посиланням https://sweet.tv/tv/6-ictv-hd. Ви потрапите на сайт відомої платформи, де вам буде запропонований перелік пакетів із контентом. Вам лишається вибрати саме той, що відповідає вашим уподобанням, і насолоджуватися переглядом в будь-якому місці та з будь-якого пристрою.
Зона розваг
З іншого боку, одним із засновників ICTV виявилася компанія Story First, що мала відношення до акцій кіногіганту Universal. Внаслідок цього на каналі з’явилася можливість транслювати якісний фільмовий контент. Це теж зробило свій внесок до основного концепту мовника. На нього не вплинуло навіть те, що в 1996 році Story First перервала ділові контакти з ICTV, втративши до нього інтерес.
Канал працював у розважальному напряму. У його етері з’являлися популярні серіали:
- «Ренегат»;
- «Даллас»;
- «Альф» та інші.
Склалася така ситуація, що вдень глядач мав змогу дивитися комедії, а ввечері переходив до драми або детективів. Канал став першим із тих, що опанував технологію дубляжу. Унаслідок цього улюблені герої заговорили українською мовою.
Щодо музики, саме ICTV упродовж тривалого часу виконував місію національного MTV. На ньому можна було побачити різноманітні хіт-паради, компіляції кліпів, а також живі виступи відомих артистів зі світовим ім’ям. Це суттєво розширювало музичні вподобання українців.
Культурологічне значення
Спочатку програма «Територія А» працювала у форматі типового хіт-параду, що стосувався західних зірок. При цьому передача віддавала перевагу альтернативній музиці, що вносило певне різноманіття.
Згодом автор Олександр Бригинець і ведуча Анжеліка Рудницька зосередили увагу на українських виконавцях. Це стало сенсацією, адже виявилося, що в нашій країні існує багато гуртів або сольних артистів із різних жанрів, які відповідають дуже високому рівню. Серед виконавців, на чию популярність вплинула «Територія А», варто виділити:
- «Танок на майдані Конґо»;
- EL Кравчук;
- Юрко Юрченко;
- Марина Одольська;
- «Брати Карамазови»;
- «Скрябін»;
- «The ВЙО» та інші.
Окремо слід згадати випадок, що стався з ректором Інституту культури Михайлом Поплавським. В 1997 році, не маючи серйозного наміру, він записав пісню, на яку був знятий кліп. Продукт знайшов своїх слухачів, опинився на верхніх сходинках хіт-параду. Вочевидь, це змусило його розпочати кар’єру співака, але це є зовсім іншою історією.