fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Хрущі

В Україні знімуть трилер «Хрущі» про хрущовську відлигу та жуків-мутантів

269

Автор «Вусатого Фанку» працює над новим фільмом «Хрущі» — майбутнім українським трилером, дія якого розгортатиметься наприкінці 50-х у радянській Україні. 

Проєкт перебуває на початковій стадії виробництва, а його розвиток підтримав Український культурний фонд, стало відомо порталу “Нове українське кіно” з пресрелізу.

Як зазначається, це продюсерський проєкт сценариста Віталія Бардецького («Вусатий Фанк») і ексочільника Держкіно та продюсера Пилипа Іллєнка («Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія», реж. Юрій Іллєнко; «Будинок Слово“. Нескінчений роман», співпродюсер, реж. Тарас Томенко). 

хрущі

Команда фільму (фото: пресслужба)

Події «Хрущів» відбуватимуться за хрущовської відлиги. Генеральний секретар ЦК КПРС Микита Хрущов ініціює реформу радянського сільського господарства, яке має на меті наздогнати й перегнати США за виробітком сільгосппродукції, особливо — кукурудзи.

Щоб досягти цієї мети, використовуються всі засоби. Зокрема, будуються секретні лабораторії. В одну з таких у віддаленому селі вирушає амбітний столичний агроном. Там він знаходить кохання та стає до нерівного бою з жуками-мутантами. 

«Фільм буде створено на перетині жанрів. Це інсектофобна сільськогосподарська виробнича мелодрама з елементами трилера, комедії й альтернативної історії. Ми стилізуємо картинку під український „виробничий“ кінематограф 50–60-х, а також американську sci-fi продукцію того ж періоду», — коментує продюсер Пилип Іллєнко

хрущі

Продюсер Пилип Іллєнко

Над сценарієм працювали музичний журналіст Віталій Бардецький та письменник і журналіст Юрій Нікітінський. Також на стадії девелопменту до команди проєкту долучилися консультант з науки — кандидат біологічних наук, науковий співробітник Інституту фізіології НАН України Олексій Болдирєв і артдиректор проєкту — дизайнер і музикант Євген Таран. 

«Ідея „Хрущів“ виникла спонтанно декілька років тому, коли ми з дружиною поверталися на авто додому. То був пізній травень, раптом поодинокі хрущі почали битись об лобове скло. Далі вони почали падати десятками. Я зрозумів, що у дружини фобія на хрущів, а фобії — це те, що треба для доброго трилера. Так і почав складатися пазл сюжету», — розповідає Віталій Бардецький.

Як стало відомо, продюсери планують презентувати проєкт серед представників індустрії (вже кілька презентацій відбулися). Також шукатимуть режисера та формуватимуть команду і коло партнерів майбутнього фільму.

Хрущі

Нагадаємо, попередній фільм Віталія Бардецького музичний документальний фільм «Вусатий фанк», який у 2020 році демонструвався в позаконкурсній програмі 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”, вийшов онлайн на Takflix до Дня Незалежності.

Читайте також

Фільм «Вусатий фанк» виходить онлайн