fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Прізвище в кишені

Анімаційний фільм “Прізвище в кишені” виклали для перегляду онлайн

1 271

До Дня пам’яті жертв Голодоморів Novatorfilm відкрили до публічного перегляду короткометражний анімаційний фільм Степана Коваля “Прізвище в кишені”. Фільм доступний до 5 грудня.

27 листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. У пам’ятний день команда анімаційної студії Novatorfilm пропонує на своїй facebook-сторінці подивитися короткометражний фільм Степана Коваля “Прізвище в кишені”, заснований на реальних подіях.

“Це історія на документальній основі про жінку, що йде на відчайдушний крок задля порятунку власної дитини. Це емоційно глибоке занурення в трагічну тему національної пам’яті”, – йдеться в описі.

Перегляд анімації “Прізвище в кишені” буде доступний онлайн на Vimeo студії Novatorfilm до 5 грудня 2021 року за посиланням.

За сюжетом, жінка йде довгим шляхом від одного села, де всі померли від голоду, до іншого, де не лишилося жодної живої душі. Вона ховається від усіх і все, про що вона може думати, – як врятувати сина від голоду. Єдиний спосіб зробити це – посадити дитину на поїзд, який прямує до якогось міста..

Прізвище в кишені

Фільм у 2020 році отримав 1 місце в категорії «Український професійний короткометражний фільм» на Кам’янець-Подільському МКФ «БРУКІВКА». Також головний приз у номінації анімаційного кіно Київського фестивалю короткометражного кіно «Відкрита ніч». В 2021 році – Спеціальний приз журі «Особливий погляд» в конкурсі короткометражних національних фільмів та дипломних робіт – Трускавецький МКФ «Корона Карпат» (Степан Коваль).

Фільм “Прізвище в кишені” цьогоріч також був представлений у номінації “Найкращий короткометражний анімаційний фільм” на V Національну кінопремію «Золота Дзиґа». Також був номінований на Найкращий анімаційний фільм третьої Національної премії кінокритиків «Кіноколо».

Стрічка створена за підтримки Міністерство культури та інформаційної політики України та Музею Голодомору. Режисер-постановник: Степан Коваль. Сценарист: Степан Коваль. Оператор-постановник: Ольга Бабицька. Художник-постановник: Сергій Кужельний. Аніматори: О. Турська, Анастасія Фалілеєва, А. Недашківська-Мартиросян, І. Лисенко, А. Кіндрицький. Композитори Богдан Решетілов, Ігор Саєнко, Галина Менкуш. Режисери монтажу: Степан Коваль, Надія Лімова, О. Голубова, Анна Ігнатова, Ольга Бабицька, О. Цибко, О. Джелмач. Продюсер: Ганна Полоніченко.

Прізвище в кишені

За темою: Фільми, за якими можна вивчати історію України (інфографіка)

Нагадаємо, цьогоріч виповнюється 100 років від початку масового голоду на Поволжі, Північному Кавказі та на Півдні України. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Це одна із найжахливіших трагедій у нашій історії.

Долучайтеся до всеукраїнської акції – запаліть сьогодні, 27 листопада, о 16:00 свічки пам’яті у вікнах ваших осель та на пам’ятних місцях у ваших містах і селах і вшануйте мільйони вбитих голодом українців.

Читайте також

Гарет Джонс, “Ціна правди”: у Києві назвали провулок на честь британського журналіста