fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Гарет Джонс, “Ціна правди”: у Києві назвали провулок на честь британського журналіста

799

Іменем валлійського журналіста, який першим у західній пресі розповів про Голодомор 1932-1933 років, тепер зветься провулок у Києві. Ініціатором виступила творча команда фільму “Ціна правди”, в якому Гарет Джонс, образ якого втілив на екрані актор Джеймс Нортон, є головним героєм, і очима якого показані трагічні події України.

Проєкт, створений також за ініціативи Інституту журналістики, затвердила Київська комісія з питань найменувань. Провулок розташований у Шевченківському районі Києва поруч з телевізійною вежею та Інститутом журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, між вулицями Дегтярівською та сім’ї Хохлових, — повідомляє Film.UA. — Вирішенню питання посприяли представники Громадського руху “Київська платформа культурних ініціатив”.

“Ми пишаємося тим, що наша країна, наша компанія причетні до створення фільму Аґнєшки Ґолланд. Ми пишаємось тим, що більш ніж 100 000 українських глядачів прийшли до кінотеатрів, щоб переглянути це важливе кіно. І воно стало частиною новітньої історії: про Гарета було надруковано книжки, проведена масштабна виставка, присвячена його постаті”, — зазначає продюсер стрічки “Ціна правди” Єгор Олесов.

Гарет Джонс

Гарет Джонс став першим іноземним кореспондентом, що наважився відкрити міжнародній спільноті правду про події у 1932-1933 роках в радянській Україні: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Історичний трилер спільного виробництва Польщі, України та Великої Британії “Ціна правди”, українська прем’єра якого відбулась 28 листопада 2019 року, розповідає історію Гарета Джонса та показує найтрагічніші події України його очима.

За сюжетом валлійський журналіст та радник британського прем’єр-міністра шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс, яка відкриває йому очі на “радянську утопію”, і Гарет, попри смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він наближається до розкриття правди про найбільшу трагедію українського народу —Голодомор. Відкриття Джонса стали підґрунтям для написання алегоричного роману “Колгосп тварин” Джорджа Орвелла.

По темі: Цікаві факти про фільм “Ціна правди” Аґнєшки Голланд

Гарет Джонс

Дивіться офіційний трейлер стрічки: відео

Головні ролі в картині виконали Джеймс Нортон (серіал “Війна і мир”), Ванесса Кірбі (“Корона”, “Місія нездійсненна: Фолаут”), Пітер Сарсгаард (“Чудова сімка”), Джозеф Моул (“Гра престолів”) і Кеннет Кренем (“Малефісента”). Також у картині зіграли українські актори Яків Ткаченко та Олег Драч та інші. Режисер стрічки — Аґнєшка Голланд, автор сценарію — Андреа Халупа, продюсери: Клаудія Смея, Станіслав Дзідзіч, Єгор Олесов, Ангус Ламонт, Андреа Халупа.

Першою країною, де відбувся кінотеатральний реліз фільму, стала Польща. Після прокату в Україні фільм був показаний у кінотеатрах Болгарії, Португалії, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії та Франції. У США відбувся цифровий реліз. Наразі в межах антикризового пакета від Film.UA Group, глядачі, які не встигли переглянути фільм під час основного прокату, мають додаткову можливість побачити його на великих екранах.

Читайте також:

Світ має дізнатися. Яскравий бекстейдж про роботу над історичним трилером “Ціна правди”