fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм «Вусатий фанк» виходить онлайн

667

З нагоди Дня Незалежності онлайн-платформа Takflix випускає музичний документальний фільм «Вусатий фанк». Стрічка буде доступна у всьому світі з англійськими субтитрами.

Про це повідомляє прес-служба онлайн-кінотеатру Takflix.com. «Вусатий фанк» — документальний фільм про феномен української естради 1970-тих. Вокально-інструментальні ансамблі, які з’являлися по всій країні, мали стати аналогом тодішніх іноземних поп-рок гуртів. Втім, замість ретрансляції ідей партії, ВІА створили самобутню українську сцену з хітовими піснями.

Автором ідеї та сценарію є Віталій Бардецький – український музичний журналіст та продюсер, який працював із Іриною Білик, гуртами «Скрябін» та «Океан Ельзи».

«Більшість із цих ансамблів звучать цілком актуально і сьогодні. “Візерунки шляхів”, “Арніка”, “Водограй”, “Жива вода” та інші ВІА мають справжній драйв, оригінальність і якусь непідробну справжність. Саме тому, мабуть, ця музика пережила й утиски радянської системи, і десятиліття забуття» – каже Віталій.

Фільм режисера Олександра Ковша “Вусатий фанк” у 2020 році демонструвався в позаконкурсній програмі 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”, де відбулась його українська прем’єра.

Через розповіді очевидців та учасників гуртів «Вусатий фанк» показує, звідки в Радянській Україні з’явилася закордонна музика та як виник самобутній український стиль. У стрічці використані архівні відео- та фотоматеріали, частина яких до цього не була оприлюднена.

Переглянути фільм «Вусатий фанк» онлайн можна на Takflix за посиланням. Вартість перегляду – 75 грн. Подивитися стрічку зі знижкою 10% можна за промокодом HACKEN. Нижче дивіться офіційний трейлер.

Смерічка, Березень, Дзвони, Водограй, Мрія, Світязь, Жива вода, Беркут, Візерунки шляхів, Музики, Кобза, Арніка – ці ансамблі збирали стадіони та багатотисячні зали, однак сьогодні їхні пісні майже повністю забуті. Всі співають “Червону руту”, але таких подібних пісень було дуже багато. Музиканти не любили, щоби ті ансамблі називали ВІА. Тепер у цієї музики буде нова назва – Вусатий фанк!

Режисер фільму – Олександр Ковш. Автор ідеї та сценарист картини – Віталій “Бард” Бардецький, оператор – Сергій Міщенко, продюсер – Андрій Границя. Фільм створено студією Т.Т.М за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури України. Дистриб’ютор – KyivMusicFilm.

Проєкт кінодослідження “Вусатий Фанк” став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно та отримав 1 млн 722 тис. 970 грн. державної фінансової підтримки (100% вартості виробництва фільму).

Нагадаємо, документальний фільм “Вусатий фанк”, який досліджує Золоту епоху української музики 70-х років, вийшов в обмежений прокат у 40 кінотеатрах України 24 червня.

Вусатий фанк

Читайте також

30 важливих українських фільмів до 30-ї річниці Незалежності, які можна подивитися онлайн