30 важливих українських фільмів до 30-ї річниці Незалежності, які можна подивитися онлайн
«Атлантида», «Додому», «Мої думки тихі», «Кіборги», «Черкаси», «Заборонений», «Майдан» та інші – де легально онлайн переглянути знакові українські фільми часів Незалежності.
24 серпня тридцятий рік поспіль Україна відзначає День Незалежності. Саме цього дня 1991 року Верховна рада УРСР ухвалила постанову та Акт проголошення Незалежності України. За цей час вітчизняний кінематограф пройшов довгий і складний шлях – від пострадянської рефлексії і україно-російського виробництва кіно до створення світових шедеврів і касово успішних картин, які запали до серця українському глядачу. Спеціально до свято редакція cinema.in.ua обрала нехай не повну й умовну, але все ж таки велику добірку одних з ключових кінорелізів за часи Незалежності України та розповідаємо, де можна їх переглянути онлайн.
Увага! «Нове українське кіно» категорично засуджує піратство і закликає дивитись цікаві вам вітчизняні фільми легально – таким чином ви підтримаєте кіногалузь і добре кіно. Будьте свідомими глядачами!
Атлантида
Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.
Драма режисера Валентина Васяновича – найтитулованіший минулого року фільм і національний кандидат від України на «Оскар». Одну з головних ролей зіграв Андрій Римарук — колишній розвідник, який пройшов війну на Донбасі і зараз працює у фонді «Повернись живим».
Де дивитись онлайн: фільм «Атлантида» доступний до перегляду на Sweet.TV за посиланням.
Кадр з фільму “Атлантида”
Мої думки тихі
Звукорежисер і композитор Вадим, зазнавши безлічі невдач у роботі та особистому житті, отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити “незручну Україну” і вирушити до “привабливої Канади”. Подалі від проблем. Однак все виявляється складніше, адже супутницею в новій роботі стає мама Вадима.
Лірична комедія режисера Антоніо Лукіча з Ірмою Вітовською та Андрієм Лідаговським стала справжнім кінотеатральним хітом. За часи карантину стрічка тричі поверталася в кінотеатри.
Де дивитись онлайн: фільм «Мої думки тихі» доступний на Oll.tv за посиланням та на Takflix за цим посиланням.
Кадр з фільму “Мої думки тихі”
Плем’я
«Плем’я» — один із найбільш титулованих фільмів сучасного українського кінематографа. Кримінальна драма Мирослава Слабошпицького є експериментом у галузі кіно і повністю знята мовою жестів без субтитрів і закадрового голосу. Головний герой стрічки Сергій потрапляє в спеціалізований інтернат для людей із вадами слуху, де діє кримінальна організація «Плем’я». Намагаючись вписатися в ієрархію школи, Сергій бере участь у кількох пограбуваннях, однак кохання змушує його порушити неписані закони племені.
Стрічка вийшла в прокат у десятках країн та була представлена на понад 100 кінофестивалях світу, де отримала понад 40 нагород, серед яких нагорода від Європейської кіноакадемії і три призи Каннського кінофестивалю.
Де дивитись онлайн: фільм можна переглянути на VOD-платформі Megogo за посиланням.
Кадр з фільму “Плем’я”
Поводир
Прямуючи в Україну, яка в 30-ті роки переживала не найкращі часи, Майкл Шемрок був повен надій і планів. Інженер за фахом, він думав, що буде корисним у створенні соціалістичної держави майбутнього, у чому йому допомагатиме син Пітер. Однак американець помирає, отримавши секретні папери про репресії в країні, які виявилися в книзі Пітера. Десятирічному хлопчикові доводиться рятуватися втечею від поліції, що в подальшому приводить його до сліпого кобзаря Івана Кочерги. Музикант приймає нового друга як поводиря і намагається вберегти його від усіх тих жахливих речей, які відбуваються навколо них.
«Поводир, або Квіти мають очі» — український історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна, в основу сюжету якого покладено мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору.
Де дивитись онлайн: стрічка доступна до перегляду на Sweet.tv.
Кадр з фільму “Поводир”
Донбас
Калейдоскоп історій про війну на Донбасі. Статисти знімаються в сюжеті для пропагандистського ТБ-каналу. Місцеві депутати кидаються гівном. Ополченці манерно проводять обшук на блокпостах. Польові командири позують перед європейськими журналістами. Мирні жителі бідкаються на життя в бомбосховищі, а пізніше прив’язують українського добровольця до стовпа сорому. Закінчується фільм експресивним новоросійським бандитським весіллям.
«Донбас» — драматичний фільм режисера Сергія Лозниці, поставлений 2018 року. Спільне виробництво Німеччини, України, Франції, Нідерландів та Румунії. Світова прем’єра відбулася на 71-му Каннському міжнародному фестивалі, де стрічка отримала приз за найкращу режисуру у програмі «Особливий погляд», а також стала фільмом-відкриттям фестивалю.
Де дивитись онлайн: переглянути фільм “Донбас” можна на Sweet.tv.
Кадр з фільму “Донбас”
Вулкан
Після декількох дивних збігів, перекладач ОБСЄ Лукас опиняється в південноукраїнському місті Берислав. Ставши мимовільним гостем свого дивного господаря Вови, Лукас стикається з абсолютно новим всесвітом, у якому життя здається повністю відірваним від будь-якого звичного укладу. Незважаючи на його початкову неприязнь, Лукас усе більше й більше захоплюється Вовою та його дочкою Марушкою – і це, зрештою, підштовхує до власних пошуків давно загубленого щастя.
«Вулкан» – повнометражний ігровий режисерський дебют Романа Бондарчука. Світова прем’єра фільму відбулась у 2018 році на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де фільм брав участь в конкурсній програмі «На схід від Заходу». Стрічка отримала декілька найвищих фестивальних нагород.
Де дивитись онлайн: дивіться стрічку “Вулкан” онлайн за посиланням на Megogo, або на таких платформах, як Oll.tv, Sweeet.tv чи Takflix.
Кадр з фільму “Вулкан”
Майдан
Копродукційна документальна стрічка Нідерландів та України, режисером якої виступив Сергій Лозниця. «Майдан» був знятий за допомогою статичної камери в дещо «відстороненій» манері. Стрічка Лозниці немає закадрової розповіді чи будь-яких інших засобів, що допомагають глядачу більше зануритись в контекст подій Революції Гідності.
Фільм “Майдан” – це хроніка подій повстання громадянського суспільства проти режиму Януковича, яке відбулося взимку 2013/14. У фільмі розповідається про хід революції: від мирних мітингів на Майдані Незалежності до кривавих вуличних боїв між протестувальниками і міліцією.
Де дивитися онлайн: стрічка доступна для перегляду онлайн на Megogo
Кадр з фільму “Майдан”
Додому
У кримського татарина Мустафи помирає його первісток, Назім. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями.
«Додому» Нарімана Алієва — український драматичний фільм 2019 року з Ахтемом Сеітаблаєвим у головній ролі. Його було обрано в якості національного претендента від України на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Також стрічка увійшла до лонг-листу 77-ї премії «Золотий глобус» у відповідній категорії.
Де дивитись онлайн: переглянути драму «Додому» можна на Takflix за посиланням.
Кадр з фільму “Додому”
Кіборги
Історія фільму розгортається протягом двотижневого чергування в аеропорту одного батальйону в 2014 році. Добровольча група вперше приїздить до гарячої точки, яку вже чотири місяці обороняють наші військові та віч-на-віч стикається зі страшним обличчям війни: захищати аеропорт стають не лише професійні військові, а й добровольчі корпуси. Це зіткнення – безумовний виклик для всього світу – стає початком формування нової самоідентифікації громадян України.
Стрічка Ахтема Сеітаблаєва розповідає про «кіборгів» – українських військових, які обороняли Донецький аеропорт з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року. Прототипами головних героїв стали справжні учасники російсько-української війни. Під час зйомок військові виступили в ролі консультантів.
Де дивитись онлайн: дивіться фільм «Кіборги» онлайн на Takflix за посиланням або на Megogo за цим посиланням.
Кадр з фільму “Кіборги”
Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке
Фільм за сценарієм українського казкаря Сашка Лірника відправляє глядача у часи відважних козаків із Запорозької Січі. Їхні подвиги давно не дають спокою підступному Чорту, і він вирішує укласти парі зі Святим Петром. Якщо йому вдасться підкорити і утримати до Різдва найбільш хороброго козака Семена, він зможе знищити весь козацький рід. Але Семен так просто не здається, а чари Чорта на нього зовсім не діють.
Де дивитись онлайн: сімейний фільм-казка «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» доступний на Takflix за посиланням.
Кадр з фільму “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”
Земля блакитна, ніби апельсин
Фільм Ірини Цілик розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною та життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.
Світова прем’єра «Землі блакитної, ніби апельсин» відбулася на кінофестивалі «Санденс», де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму. Українське кіно було вперше представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно.
Де дивитись онлайн: фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» можна подивитися ексклюзивно на українському сервісі онлайн – телебачення Oll.tv за посиланням.
Кадр з фільму “Земля блакитна, ніби апельсин”
Черкаси
Мишко та Лев хлопці з українського села. Вони з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України “Черкаси”, дислокованому в порту кримського озера Донузлав, під час подій на Майдані 2014 року. У той час, коли екіпаж тральщика “Черкаси” проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють “зелені чоловічки”. Починається окупація Кримського півострову. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений…
Військова драма Тимура Ященка створена на основі реальних подій березня 2014 року під час анексії Криму і розповідає про український мінний тральщик “Черкаси”, який став єдиним із 9 військових кораблів, що у березні 2014 року не спустив державний прапор і три тижні чинив опір.
Де дивитись онлайн: «Черкаси» можна переглянути на сервісах Megogo, Sweet.tv, OLL.TV і Takflix – де вам зручніше.
Кадр з фільму “Черкаси”
Заборонений
Події картини Романа Бровко розгортаються у 1965 році. Молодий поет Василь Стус, роль якого виконує Дмитро Ярошенко, не може змиритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні.
«Заборонений» – український художній повнометражний фільм про життя та загадкову смерть поета та його боротьбу із радянською системою. В картині зображені останні дні з життя Василя Стуса, а також його смерть у радянському таборі в ніч на 4 вересня 1985 року.
Де дивитись онлайн: фільм «Заборонений» можна безкоштовно переглянути на Megogo.
Кадр з фільму “Заборонений”
Співає Івано-Франківськ теплокомуненерго
Іван Васильович багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франківськтеплокомуненерго. Його opus magnum – профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом “спочатку людям тепло – а вже потім співати”. Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?
Трагікомічний документальний фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” режисерки Надії Парфан вийшов у прокат 17 жовтня 2019 року. У кінотеатрах стрічку відвідало понад п’ять тисяч людей – для документального фільму це справжній успіх.
Де дивитися онлайн: фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” доступний за посиланням.
Кадр з фільму “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”
Брама
За сюжетом, Баба Пріся у виконанні Ірми Вітовської живе у Чорнобильській Зоні відчуження разом з донькою і внуком. Вона вживає галюциногенні гриби, товаришує з русалками і розповідає, як в молодості за часів війни відправила на той світ дванадцятьох німців. Одного дня Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що насувається.
Копродукційний українсько-американський художній фільм «Брама» знятий режисером Володимиром Тихим за п’єсою Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів» в 2017 році.
Де дивитися онлайн: фільм “Брама” доступний до перегляду на Takflix.
Кадр з фільму “Брама”
Гуцулка Ксеня
Сюжет цієї стрічки розвивається у 1938 році. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою…
Романтичний фільм-мюзикл «Гуцулка Ксеня» режисерки Олени Дем’яненко знято на основі лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича.
Де дивитися онлайн: переглянути фільм можна на онлайн-платформі Takflix.
Кадр з фільму “Гуцулка Ксеня”
Хайтарма
Фільм «Хайтарма» розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Цю трагічну історію показали через призму сприйняття прославленого льотчика, двічі Героя Радянського Союзу – кримського татарина Амет-Хана Султана: після вигнання нацистських окупантів з Криму, військове командування дозволило Амет-Хану разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин на час перебування льотчиків у Алупці припала операція НКВС з примусової депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину сталінського режиму.
Ахтем Сеітаблаєв виступив режисером і виконавцем головної ролі. У масових сценах брали участь понад три тисячі людей, близько 700 із яких особисто пережили цю трагедію.
Де дивитися онлайн: дивіться фільм безкоштовно за посиланням на Youtube.
Кадр з фільму “Хайтарма”
Молитва за гетьмана Мазепу
Фантасмагорія про кривавий бенкет трьох історичних персонажів європейської культури — Петра І, Карла ХІІ та Гетьмана України Мазепи на полі Полтавської битви 1709 року. В основі сюжету — діалог «на ножах» історичних антагоністів: Петра I, що плюндрує Іванів саркофаг, та гетьмана Івана, який встає з могили, щоб оповісти своє життя, передусім таке, що пов’язане з боротьбою двох державців.
Повнометражна драма 2001 року “Молитва за гетьмана Мазепу” режисера та сценариста Юрія Іллєнка, виробництва Кіностудії імені Олександра Довженка.
Де дивитися онлайн: дивіться фільм “Молитва за гетьмана Мазепу” на Takflix за посиланням.
Кадр з фільму “Молитва за гетьмана Мазепу”
Жива ватра
Стрічка режисера та сценариста Остапа Костюка «Жива ватра» – це мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на тлі сучасних змін, який став підсумком 10-річного дослідження режисером гуцульської культури.
Це фільм про життя, про традицію, про конфлікт двох світів — сучасного і древнього, про природу гір, про долю людську, про любов, про родину, про місце під сонцем, про вогонь живий і про вівчарство — усе це в голові маленького хлопчика, котрий, може, стане пастухом — Іванка.
Де дивитися онлайн: дивіться фільм «Жива ватра» на Takflix за посиланням.
Кадр з фільму “Жива ватра”
Сторожова застава
Під час сонячного затемнення звичайний хлопчик Вітько потрапляє на тисячу років назад, у Київську Русь, в розпал вирішальної битви Добра і Зла. У його руках магічний камінь, що дає могутню силу, поруч – легендарні богатирі, про котрих він читав у книгах, а проти них – чорна магія і ціла армія на чолі з гігантським кам’яним монстром. Тепер тільки від хоробрості хлопчика залежить, чи переможе світло темряву і чи буде майбутнє таким, яким його знаємо ми.
Пригодницький фільм-фентезі «Сторожова застава» 2017 року знятий Юрієм Ковальовим за мотивами однойменного роману Володимира Рутківського. Стрічка з Данилом Каменським у головній ролі стала переможцем п’ятого фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Цікаво, що стрічку рекомендують переглянути п’ятикласникам у підручнику з української літератури.
Де дивитися онлайн: дивіться фільм режисера Юрія Ковальова «Сторожова застава» онлайн на YouTube за посиланням,
Кадр з фільму “Сторожова застава”
Гніздо горлиці
Соціальна драма “Гніздо горлиці” – це історія про життя українських жінок в Італії. У центрі сюжету історія Дарини, яка вимушено вирушила до Італії на нелегальні заробітки, щоб реалізувати давню мрію – побудувати власний міні-готель і розвивати туристичний бізнес в рідній Буковині. Поки вона заробляє гроші на чужині, її чоловік, який займається будівництвом, занурюється в пияцтво, а юна дочка вагітніє від хлопця, який кидає її. Погіршує ситуацію й те, що на Апеннінах у Дарини зав’язуються любовні стосунки з сином нанімательніци. По поверненню з Італії героїня Рими Зюбіної виявляє, що теж вагітна. Тепер їй доведеться зробити нелегкий вибір між минулим життям і новим …
Початкову версію сценарію до фільму Тараса Ткаченко написав чернівецький письменник Василь Мельник. Головні ролі в картині зіграли Римма Зюбіна, Віталій Лінецький, Мауро Чіпріані та інші.
Де дивитись онлайн: переглянути фільм “Гніздо горлиці” онлайн безкоштовно можна на Megogo за посиланням.
Кадр з фільму “Гніздо горлиці”
Штольня
Дія відбувається у наші дні, головні герої – п’ятеро студентів-археологів, що проходять літню практику. Професор розповідає їм легенду про статую древнього бога Перуна, яку сховали десь у підземеллях в роки війни. Під час розкопок молоді люди натикаються на загадкову штольню. Вони вирішують самостійно відправитися на пошуки ідола…
Це першим сучасний український фільм у жанрі горор. Зйомки фільму режисера Любомира Левицького проходили в 2006 році в селі Білогородка під Києвом, на території покинутого військового ДОТу.
Де дивитися онлайн: фільм “Штольня” вже кілька років гуляє Youtube-ом.
Кадр з фільму “Штольня”
Безславні кріпаки
За сюжетом дія у фільмі відбувається в 1844 році. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай. Випадково він знайомиться з молодим Тарасом Шевченком, якого вирішує навчити прийомам традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу.
Український пригодницький фільм «Безславні кріпаки» об’єднав самураїв, Дикий захід і образ Тараса Шевченка. Комедійний екшен Романа Перфільєва став кінотеатральним хітом початку 2021 року.
Де дивитись онлайн: стрічку «Безславні кріпаки» можна переглянути онлайн на платформі Sweet.tv за посиланням.
Кадр з фільму “Безславні кріпаки”
Червоний
За сюжетом, у 1947 року до ГУЛАГу потрапляють двоє українців. Головний герой — воїн УПА Данило Червоний. Інший українець — Віктор Гуров, радянський льотчик з Чернігова, літак якого було збито над позиціями ворога і його вважають дезертиром, який був у полоні. Гуров вважає Сталіна героєм і вірить у те, що військовий суд помилився. Обидва герої мусять пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.
«Червоний» — український історичний бойовик режисера Зази Буадзе, знятий за однойменним романом Андрія Кокотюхи, вийшов в український прокат в 2017 році. Вже найближчим часом має з’явитися друга частина стрічки.
Де дивитись онлайн: подивитись фільм можна безкоштовно онлайн на Youtube за посиланням.
Кадр з фільму “Червоний”
Моя бабуся Фані Каплан
Кінокартина розповідає про дівчину, яку у 1918 році звинуватили у замаху на Леніна. Фані Каплан – один із найвідоміших міфів радянської пропаганди. Проте у фільмі її історія набуває зовсім іншого забарвлення. Почуття юної та цнотливої Фані до революціонера Гарського штовхає її на відчайдушні вчинки, що в підсумку обертається неминучої трагедією…
Драматично-історичну стрічку Олени Дем’яненко “Моя бабуся Фані Каплан” – про зворушливу історію кохання на тлі революційних подій початку ХХ сторіччя – тепер можна безкоштовно переглянути онлайн. В основі фільму – журналістське розслідування, яке відбувається в наші дні. В паризькому передмісті Сент-Женев’єв де Буа, в Російському домі доживає останні дні стара, яка володіє щоденником своєї бабці – Фані Каплан.
Де дивитись онлайн: дивіться стрічку “Моя бабуся Фані Каплан” онлайн за цим посиланням або за цим.
Кадр з фільму “Моя бабуся Фані Каплан”
Дике поле
Фільм розповідає про 33-річного Германа, який змушений повернутися у своє рідне містечко Старобільськ на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес – стару бензоколонку. Разом із нею – друзів дитинства та кохання у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде. Чим закінчиться ця іронічна та повна пригод подорож крізь Дике Поле?
Стрічка «Дике Поле» є дебютною режисерською роботою Ярослава Лодигіна. Фільм знятий за мотивами культового роману «Ворошиловград» Сергія Жадана, що у 2014 році був визнаний найкращою українською книгою десятиліття за версією літературної премії ВВС Україна.
Де дивитись онлайн: дивіться фільм «Дике поле» безкоштовно на Megogo за посиланням.
Кадр з фільму “Дике поле”
DZIDZIO Контрабас
Якщо трійця йолопів вирішила зайнятися незаконною справою, чекай кінця світу локального масштабу. Вони виросли на кордоні, тому де знайти “легкi” грошi – для них не питання. Але коли на шляху з’являється гарна дівчина, всім планам капець. Тож американські гiрки порівняно з їхніми пригодами – це легке погойдування. Але нашi герої заради мрії готові на все.
Повнометражна комедія “#DZIDZIO Контрабас” зібрала один з найбільш рекордних в українському прокаті бокс-офісів у розмірі більше 22 млн грн за весь період прокату, що тривав 11 тижнів, і його переглянуло 310 000 глядачів.
Де дивитись онлайн: фільм доступний на Youtube за посиланням.
Кадр з фільму “DZIDZIO Контрабас”
Скажене весілля
Директор районного краєзнавчого музею Василь Середюк, відправляючи доньку Катю до Франції на навчання, і не очікував такого повороту – місяць назад вона повідомила, що виходить заміж за французького лікаря – кардіохірурга Франсуа. “Середюки – європейська родина!” – це гасло почув в районі кожен особисто від Василя. Яке ж було його здивування, коли він побачив, що омріяний європейський зять – афрофранцуз.
Український комедійний фільм режисера Влада Дикого знімали у Заліщиках, що на Тернопільщині (у самому фільмі інша назва — вигадана Яблунівка). Стрічка вийшла в український прокат 4 жовтня 2018 року і стала справжньою кіно-сенсацією. Наразі картина у відкритому доступі на Youtube-каналі Film.ua і зібрала вже більше 2,5 млн переглядів.
Де дивитись онлайн: комедія доступна на Youtube за посиланням.
Кадр з фільму “Скажене весілля”
Захар Беркут
1223 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців – брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити багаточисельного ворога.
“Захар Беркут” — це історичний екшен українсько-американського виробництва режисерів Ахтема Сеїтаблаєва та Джона Вінна. Кіносценарій фільму написаний Ярославом Войцешеком і Річардом Ронатом на основі однойменної повісті українського класика Івана Франка.
Де дивитись онлайн: стрічка “Захар Беркут” вийшла у прокат у 2019 році. Дивіться фільм онлайн на Sweet.tv за посиланням.
Кадр з фільму “Захар Беркут”
Читайте також