fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Кирило Марікуца, директор KISFF: Щороку ми випускаємо в український прокат від 40 до 70 різних фільмів

339

Співзасновник та директор Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF) Кирило Марікуца про оцінювання робіт на фестивалі LINOLEUM 2021 та проєкт KyivMusicFilm.

До Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, який відбудеться цього року 1–5 вересня в гібридному форматі, залишився тиждень. Переможців Українского конкурсу визначатиме Кирило Марікуца – співзасновник та директор Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF), який є найбільшою регулярною подією, присвяченою короткому метру в Україні.

В ексклюзивному інтерв’ю порталу «Нове українське кіно» з нагоди події розпитали Кирила Марікуцу про Х ювілейний кінофестиваль KISFF, з якими складнощами зіткнулися у цьому році та про подальші творчі плани. 

– Кирило, цьогоріч на Міжнародному фестивалі актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, ви судитиме в Українського конкурсу 10 надзвичайно сильних робіт вітчизняних аніматорів. Наприклад, фільм «Глибока вода» вже став номінантом престижного фестивалю Animafest Zagreb, а «Непотрібні речі» та «Тигр блукає поруч» отримали визнання на фестивалі LA Shorts International Film Festival. Що буде у вашому фокусі, на що будете звертати увагу перш за все: на тему, жанр чи важливі питання, які вони несуть в собі?

– Як і в кожного фестивалю, у LINOLEUM є свої правила оцінювання робіт та критерії. Вони доволі чіткі, тому я просто буду ним слідувати. У моєму фокусі завжди новизна та інноваційність, цікаво бачити не добре виконане домашнє завдання, або інтерпретацію давно перевіреної історії, а щось нове та цікаве, таке що залишиться в пам’яті надовго.

LINOLEUM

– Чого чекаєте від LINOLEUM 2021?

– Чудового кіно!

– Чому глядачам варто подивитися конкурс у київському кінотеатрі «Жовтень»?

– Тому що перегляд у кінотеатрі це завжди круто. Хто знає, як довго ще у нас буде така привілегія, як відвідування кінотеатру (через COVID-19). Враховуючи, що кінофестиваль – це не тільки показ кіно, але й обговорення, спілкування, нові знайомства — питання відпадають самі собою.

– Над якими проєктами ви ще працюєте?

– Основний наш проєкт це KyivMusicFilm, щороку ми випускаємо в український прокат від 40 до 70 різних фільмів. Окрім цього готуємо наступний INTRO, та наші нові фестивальні проєкти.

– У програмі цьогорічного фестивалю було 179 фільмів з усього світу. Як організовували подію в цьому році? З якими складнощами зіткнулися?

– Так само як і попередні роки — в стресі. Адже фестиваль це один суцільний набір непередбачуваних подій та неочікуваних поворотів. Основна складність з якою ми зіткнулись на початку COVID-19 — неможливість довгострокового планування та нерозуміння що буде в найближчому майбутньому.

– 5 серпня проєкт «Кіновернісаж просто неба» став одним з майданчиків Х ювілейного кінофестивалю KISFF. Чому обрали цей проєкт? Які результати співпраці?

– Ми дуже любимо показувати кіно під відкритим повітрям. В Києві, на жаль, немає аналогу одеського Зеленого Театру, тому зазвичай доводилось самим організовувати відкриті покази. «Кіновернісаж просто неба» — чудовий проєкт в чудовому місці. Тому і результати очевидні: велика кількість глядачів, деякі з яких напевно ніколи не прийшли б на KISFF, переглянули наші улюблені українські короткометражні фільми.

– Чого можна очікувати від наступного KISFF?

– Чудового кіно!

– Де берете фінансування на проведення заходів?

– Я не враховую, що захід має фінансуватись з одного джерела, до прикладу Держкіно чи УКФ. Ми починали в часи, коли інструментів відкритого державного фінансування взагалі не існувало. Проєкт має більше шансів на стале існування, якщо його джерела фінансування диверсифіковані. Звичайно це сильно може впливати на планування та об’єми фінансування, але в умовах реалій України — видається нам найбільш підходящим.

Ми намагаємось залучити до фінансування наших проєктів якомога більше зацікавлених сторін: Держава, культурні інституції, посольства, гранти від міжнародних неприбуткових організацій, спонсорство та звичайно квитки. Глядачі, напевно є найбільшими стабільними партнерами та їх сумарний вклад часто складає від 25 до 60% загального кошторису.

– Розкажіть, хто стояв біля витоків Kyiv International Short Film Festival?

– Це була команда однодумців, шляхи яких з роками розійшлись. Перший фестиваль був організований Наталією Ільчук, Катериною Макогон, Ольгою Левшуковою, Марусею Хандусь та мною (можливо когось забув). З першого фестивалю залишився тільки я, але, наприклад, Катерина Янюк з нами 9 років, Аліка Харченко 8 років. Наша команда – сталий організм.

– Ви з 2015 року є співзасновником і куратором KyivMusicFilm. Чи займається ця компанія?

– Це наша основна діяльність. Усі проєкти, до яких я є причетний — організовує команда KyivMusicFilm. Це прокат фільмів, окремі кінопокази чи кінофестивалі. Основний фокус — це показ в кінотеатрів кіно на стиці з сучасною культурою. Це досить широке поняття, яка дозволяє нам бути гнучкими та показувати ті фільми, які нам дуже подобаються, і які нам самим хочеться побачити на великому екрані.

– KyivMusicFilm займався показами фільму «Вусатий фанк». Розкажіть про цей фільм? Як його сприйняла публіка? Де його можна буде побачити далі?

– «Вусатий фанк» — став одним з найуспішніших українських документальних фільмів в українському прокаті. Понад 6 000 глядачів зібрав в кінотеатральному прокаті та вже доступний для переглядів на онлайн-платформі Takflix. Фільм демонструвався в кіно більше місяця — що також є чудовим показником зацікавленості зі сторони глядачів.

– Ви увійшли до складу журі Національної конкурсної програми 50-ого ювілейного Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Хто був серед ваших фаворитів?

– Моїми особистими фаворитами були фільми «Слава» та «Глибока вода». Але сам кінофестиваль «Молодість» є моїм фаворитом. Відвідую його вже 15 років і не планую переставати це робити.

– Над чим займаєтеся зараз? Які маєте подальші творчі плани?

– Найкраще про плани не говорити, а представити. Тому, чекаємо вас на наших фільмах!

________________

Нагадаємо, Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM відбудеться з 1 по 5 вересня в гібридному форматі: покази конкурсної та спеціальних програм пройдуть офлайн у київському кінотеатрі «Жовтень» та «Гегемон» 02.09 | 17:00,  04.09 | 17:00, освітня програма пройде офлайн безкоштовно за попередньою реєстрацією та транслюватиметься онлайн на YouTube-каналі та Facebook-сторінці фестивалю.

Фестиваль LINOLEUM 2021 організовано анімаційною студією Animagrad, проходитиме за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно. “Нове українське кіно” виступає медіапартнером фестивалю.

Більше про фестиваль:

Анімаційний фестиваль LINOLEUM 2021 оголошує офіційну конкурсну програму