fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Топ-10 українських анімаційних фільмів в конкурсній програмі фестивалю LINOLEUM 2021

1 247

Анімаційні фільми «Війна, що змінила Рондо», «Непотрібні Речі», «Примостився міст до міста», «Тигр блукає поруч», «Емпатія», «Глибока Вода» – в Українському конкурсі Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM 2021.

Програма Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM 2021, який відбудеться з 1 по 5 вересня в гібридному форматі, складається із 79 картин з усього світу.

Український конкурс в програмі представлений одним загальним блоком, в якому за приз змагатимуться 10 надзвичайно сильних робіт. Серед них фільм «Глибока вода», який вже став номінантом престижного фестивалю Animafest Zagreb, фільм «Непотрібні речі» та «Тигр блукає поруч», які отримали визнання на фестивалі LA Shorts International Film Festival. Портал “Cinema.in.ua” розповідає про кожну з 10 робіт LINOLEUM 2021 головне.

За темою: Анімаційний фестиваль LINOLEUM 2021 оголошує офіційну конкурсну програму

Український конкурс

Якщо раніше українська анімація воліла потрапити на лави конкурсу міжнародної, то 2021 року міжнародна має мріяти змагатися пліч-о-пліч з українською – наші аніматори роблять все, аби ними пишалися, а їхніми роботами захоплювалися.

Сучасна, кмітлива, грайлива, зухвала, часом сумна, часом така, що дарує надію: українська анімація об’єднує різні жанри, дарує нам різних героїв та спілкується на різні теми, проте висвітлює однаково важливі питання найбільш зрозумілою мовою – анімацією. Аби нас почули у всьому світі. Почули та, нарешті, зрозуміли.

Війна, що змінила Рондо

Україна | 15:00 | 2020

Режисерка: Ольга Гаврилова

Виробник: Червоний Собака

Про фільм: Анімаційний фільм створений за мотивом однойменної книги творчої майстерні Art Studio Agrafka. Рондо – прекрасне місто в якому живуть герої, їх світ – безтурботний та щасливий. Але раптом з’являється Війна. Вона не має серця і не розуміє жодної мови, все що вона хоче це – знищити Рондо та його жителів. Головні герої – скляний хлопчик Данко та його друзі – паперова пташка на ім’я Зірка та песик Фабіян, приймають рішення очолити боротьбу. Вони та жителі міста придумують спосіб здолати зло, адже світло їх сердець потужніше за будь-яку темряву. Історія про Рондо і Війну – це вдумлива розмова з дітьми про воєнні дії візуальною динамічною мовою, яка не травмує, а допомагає осягнути, що ж відбувається та шукати конструктивні шляхи вирішення проблем.

Температура спалаху

Україна | 01:42 | 2020

Режисерка: Олена Різниченко

Про фільм: Короткометражний анімаційний фільм про домашнє насильство. Жахлива “пандемія в пандемії” – домашнє насильство – це проблема, яку багато хто з нас не може зрозуміти до кінця, але ми можемо допомогти жертвам цього злочину знайти розуміння в очах інших людей, а може навіть і в серцях!

Непотрібні Речі

Україна | 14:00 | 2020

Режисер: Дмитро Лісенбарт

Виробник: Lisenbart Animatiom Studio

Про фільм: Чи може, – в недалекому майбутньому, – робот завести собі домашнього вихованця? Чи може цим вихованцем опинитися людина? Чи можуть вони стати друзями і що з того вийде? Любов до людей не завжди закінчується хепі-ендом.

Я давно хотів літати

Україна | 11:18 | 2021

Режисери: Еліна Пупіна, Микита Журавльов

Про фільм: Ваня росте в по-справжньому люблячою родині-у нього є підтримка, турбота і тепло. З раннього дитинства заповітною мрією хлопчика був політ в космос, і, нарешті, йому випала така можливість!

Відповідальний герой

Україна | 04:53 | 2021

Режисер: Роман Лисенко

Про фільм: З великою силою приходить велика відповідальність! Трагікомедична історія про класичний супергеройський порятунок з раптовим сюжетним поворотом та реалістичними наслідками, натхненна дещо наївними але чарівними фільмами про Супермена 70-80-х років.

Примостився міст до міста

Україна | 04:00 | 2021

Режисер: Клим Климчук

Виробник: Новаторфільм

Про фільм: Колись давно до невеликого містечка примостився невеличкий міст. Відтоді багато чого змінилося, але міст добре пам’ятає старі часи і повідає нам про них.

Тигр блукає поруч

Україна | 12:05 | 2021

Режисерка: Анастасія Фалілеєва

Виробник: studio KAPI

Про фільм: Похмурі думки долають Кацумі. Дівчина бачить моторошні знаки, які вказують, що її життя опинилось у точці неповернення. Вона наважується на відчайдушний крок – покінчити життя самогубством. Саме у цей момент з’являється містичний Тигр. Чи зможе він врятувати Кацумі?

Емпатія

Україна | 08:00 | 2020

Режисерка: Марія Сапатова

Виробник: Червоний Собака

Про фільм: Юнак, який носить на своїй голові напівзруйнований цегельний будинок, змушений жити у суспільстві, де мати на своїй голові руїни заборонено. Він ретельно приховує свій дефект за допомогою високого капелюха і знаходить єдину розраду в своїй коханій. Та одного дня за жахливої випадковості його секрет виявляють, а руїни, що з любов’ю оберігались, виявляються під загрозою знесення…

CATnBAT – Еволюція

Україна | 02:22 | 2021

Режисери: Сашко Даниленко, Валерій Ліфіренко

Про фільм: Кіт і Кажан найкращі друзі. Кожного дня вони дивляться телевізор, надихаються побаченим і йдуть робити дурню. Кожна історія про них розкриває болючу правду про людську природу.

Глибока Вода

Україна | 06:00 | 2020

Режисерка: Анна Дудко

Виробник: Червоний Собака

Нагороди: 2021 Особлива відзнака Національного конкурсу Київського МКФ «Молодість», Україна

Про фільм: Самотня товстенька русалка полюбляє підглядати за людьми через труби водопроводу за допомогою магії. Одного разу вона закохується в чоловіка і, сп’яніла від пристрасті, заявляється до нього прямо в квартиру щоби задовольнити свої нестримні потяги.

Papier-mâché (поза конкурсом)

В межах програми, але поза конкурсом, відбудеться прем’єрний показ документального фільму в пам’ять про Олега Педана «Papier-mâché», який було створено його студенткою Анастасією Фалілеєвою.

Україна | 04:00 | 2021

Про фільм: Як шари пап‘є-маше зміцнюють тендітну форму, так і робота над фільмами та самим собою формує режисера. Фільм присвячений уважному втителеві та видатному лялькарю Олегу Педану.

__________

Покази фільмів в межах конкурсної програми фестивалю відбудуться у київському кінотеатрі «Жовтень» та «Гегемон» 02.09 | 17:00,  04.09 | 17:00.

Наразі стартував продаж фестивальних абонементів, що діятимуть протягом усього фестивалю та дозволять відвідувати усі покази, що пройдуть в кінотеатрі «Жовтень». Festival Pass коштує 500 гривень і ця ціна змінюватися не буде, придбати його можна виключно онлайн на сайті concert.ua. Кількість абонементів обмежена.

Нагадаємо, анімаційний фестиваль LINOLEUM 2021 оголосив членів журі. Український конкурс судитимуть: співзасновник та директор Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF) – Кирило Марікуца; дизайнерка анімаційних фільмів Торі Польська, яка наразі працює над створенням візуальної мови мультфільму в студії Netflix; дизайнер та ілюстратор Стас Сантімов, який через геймдев прийшов в анімацію.

Фестиваль LINOLEUM 2021 організовано анімаційною студією Animagrad, проходитиме за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно. “Нове українське кіно” виступає медіапартнером фестивалю.

Читайте також

Анімаційний фестиваль LINOLEUM 2021 презентує офіційний трейлер та знайомить з членами журі