fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ірма вітовська

Ірма Вітовська змінила імідж для ролі Ольги Франко у фільмі «Смак свободи»

392

Ольга Франко — невістка відомого українського письменника Івана Франка. У 1929 році вона випустила книгу «Перша українська загально-практична кухня», яка моментально стала «бестселлером» свого часу.

Як повідомляє Новий канал, друге життя книзі дасть фільм «Смак свободи», який знімає компанія Ganza Film. А легендарну кулінарку зіграла одна з найзатребуваніших українських акторок Ірма Вітовська.

«Ми з режисером Олександром Березанем розглянули багато проб, але Ірма — саме та актриса, яка може додати комедію навіть у ті слова, де її немає. У нас дуже тонка грань — тема ніби легка, але ми хотіли дати глибокий меседж. І ось Ірма може зашити розуміння теми, глибину погляду. В її очах це все читається, вона розуміє, про що ця вся кухня», — розповіла сценаристка і креативна продюсерка фільму Олена Моренцова-Шулик.

смак вітовська

Драматична кулінарна комедія «Смак свободи» — це сучасна історія. Персонаж Ірми буде єдиним історичним персонажем.

«Ольга Франко писала про страви, які подавали в містах, на столи гетьманів і князів — це теж наша традиційна кухня! Це нагадування українцям про те, що у нас все було, у нас є велика європейська культура. Ми не йдемо в Європу, а повертаємося в неї» — зазначила Ірма Вітовська.

ірма смак свободи

«Смак свободи» – це історія молодої дівчини – кухара Варі, яка втрачає роботу, бо її висока кухня нікому не потрібна у придорожньому кафе. Вона тікає до Львова аби нарешті стати шефом у ресторані європейської кухні. Та унікальна знахідка – книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко змінює її життя назавжди!

оловну героїню Варю – українська акторка Ірина Кудашова (телесеріал «Школа», фільми «Мій Дідусь – Дід Мороз», «Інший Франко», «В чорній, чорній кімнаті»). Також до акторського складу приєдналася українська співачка кримськотатарського походження Джамала і «Пекельний шеф» Алекс Якутов, який грає роль самого себе.

Виробник – ТОВ «Ганзафільм» (фільми «Інший Франко», «Шляхетні волоцюги»). Режисер – Олександр Березань («Давай, танцюй!», «Козаки. Абсолютно брехлива історія»). Авторки сценарію – Олена Моренцова-Шулик, Олександра Вітязєва. Креативна продюсерка – Олена Моренцова-Шулик, продюсер – Дмитро Кравченко. Оператор-постановник – Євгеній Усанов.

Вихід стрічки заплановано на кінець 2022-го – початок 2023 року. Після кінотеатрального прокату фільм можна буде переглянути на Новому Каналі.

Читайте також –

Ірма Вітовська, Джамала та шеф «Пекельної кухні» зіграють у кулінарній комедії «Смак свободи»