fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ірма Вітовська, Джамала та шеф «Пекельної кухні» зіграють у кулінарній комедії «Смак свободи»

662

Тривають зйомки драматичної кулінарної комедії «Смак свободи», в якій Ольгу Франко грає Ірма Вітовська, а кулінарну мрійницю Варю — Ірина Кудашова. Також до акторського складу приєдналися Джамала і «Пекельний шеф» Алекс Якутов.

Про це повідомляється на офіційній сторінці фільму в Facebook. Драматична кулінарна комедія «Смак свободи», режисером якої виступив Олександр Березань, знята по книзі Ольги Франко «Перша українська загально-практична кухня», і розповість історію, яка відкриє наші забуті кулінарні традиції з дуже прогресивної сторони та покаже цінність аутентичності, замість мейнстриму.

За темою: «Смак свободи»: фільм повідає про українську кухню Ольги Франко та про мрію

Ольгу Франко у стрічці зіграє Ірма Вітовська («Мої думки тихі», «Віддана», «Між нами», «Брама»). Головну героїню Варю – українська акторка Ірина Кудашова (телесеріал «Школа», фільми «Мій Дідусь – Дід Мороз», «Інший Франко», «В чорній, чорній кімнаті»). Також до акторського складу приєдналася українська співачка кримськотатарського походження Джамала і «Пекельний шеф» Алекс Якутов, який грає роль самого себе.

Дивіться перші кадри зі знімального майданчика фільму «Смак свободи»

Фото: facebook @smaksvobody.film

Фото: https://novy.tv/ua/

Смак свободи

Фото: @kalinaphotolab

«Смак свободи» – це історія молодої дівчини – кухара Варі, яка втрачає роботу, бо її висока кухня нікому не потрібна у придорожньому кафе. Вона тікає до Львова аби нарешті стати шефом у ресторані європейської кухні. Та унікальна знахідка – книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко змінює її життя назавжди!

Дія фільму відбувається у сучасному світі, але завдяки старовинній кулінарній книзі (1929 р.), життя головної героїні Варі Рудик наповнюється магічними подіями та поряд з нею з‘являється і сама пані Ольга Франко.

Дивіться тизер стрічки «Смак свободи».

Виробник – ТОВ «Ганзафільм» (фільми «Інший Франко», «Шляхетні волоцюги»). Режисер – Олександр Березань («Давай, танцюй!», «Козаки. Абсолютно брехлива історія»). Авторки сценарію – Олена Моренцова-Шулик, Олександра Вітязєва. Креативна продюсерка – Олена Моренцова-Шулик, продюсер – Дмитро Кравченко. Оператор-постановник – Євгеній Усанов.

Креативна продюсерка Олена Моренцова-Шулик розповіла, що ідея стрічки виникла, коли продакшн розробляв фільм «Інший Франко» про сина Івана Франка Петра. Виявилося, що дружина Петра Франка Ольга Франко була авторкою першої української кулінарної книги з рецептами здорового харчування.

Цікаво, що правнучка та праправнучки Ольги Франко зробили сайт Практична кухня. Забуте і нове, де розповідають про самобутні кулінарні традиції новому поколінню.

Нагадаємо, «Смак свободи» — один із переможців Чотирнадцятого конкурсного відбору за напрямком Ігрові повнометражні національні (для широкої глядацької аудиторії) і є одним із найдорожчих фільмів, на які держава виділила кошти у 2020 році. Обсяг державної підтримки – 24998 млн, при загальному бюджеті 31248 млн.

До того проєкт було відібрано до участі в європейських індустрійних секціях – EAVE on Demand – 2019, за підтримки Українського культурного фонду, Української Кіноакадемії та Mannheim Meeting Place (MPP) – 2020, за підтримки Асоціації кіноіндустрії України.

Вихід стрічки заплановано на кінець 2022-го – початок 2023 року. Після кінотеатрального прокату фільм можна буде переглянути на Новому Каналі.

Читайте також

Зйомки фільму “Інший Франко” завершено