fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

ірина цілик

Ірина Цілик отримала приз за найкращу режисуру на фестивалі Sundance

303

Український фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” (The Earth is blue as an orange) режисерки Ірини Цілик здобув нагороду за найкращу режисеру на американському фестивалі незалежного кіно “Санденс”.

Проце повідомляється на офіційному сайті фестивалю. Стрічка отримала нагороду The Directing Award у конкурсній секції World Cinema Documentary. “Земля блакитна, ніби апельсин” − перший український фільм, який здобув нагороду на фестивалі Sundance, який влаштовують щороку з 1978 року.

“Для фільммейкера, що практикує елегантне відчуття стриманості”, – так прокоментував нагороду член журі, кінокритик Ерік Хайнс.

Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в “червоній зоні” Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах. Творчий процес ставить питання про те, яку силу має мистецтво в темні часи? Як розказати про війну, користуючись художніми засобами?

Зйомки фільму тривали з 2017 по 2019 роки у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької обл., а також у Києві. Режисерка та авторка сценарію – Ірина Цілик, фільм є її повнометражним дебютом.

Ірина Цілик – українська письменниця, кінорежисерка. Зняла короткометражні ігрові кінофільми “Вдосвіта” (2008), “Помин” (2012), “Дім” (2016) й два документальні фільми для кіноальманаху “Невидимий батальйон” про жінок на війні (2017). Також Ірина Цілик є авторкою восьми книжок, виданих в Україні (поезія, проза, дитячі видання). Учасниця численних міжнародних літературних фестивалів.

Оператор – В’ячеслав Цвєтков. Монтаж – Іван Банніков, Ірина Цілик. Звукорежисер – Йонас Максвитіс. International Sales: CAT&Docs.

Ірина Цілик

Після Sundance фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” братиме участь в MoMA Doc Fortnight (лютий 2020, Нью-Йорк), де також буде першою українською картиною, представленою на цьому відомому фестивалі новаторського документального кіно у Музеї сучасного мистецтва Нью-Йорку (MoMA, Museum of Modern Art NYC). Європейська прем’єра “Землі” очікується на Берлінському кінофестивалі.