fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Казки онлайн

Казки онлайн від Сашка Лірника: дивіться топ-10 найпопулярніших

2 291

Український дитячий письменник та казкар Сашко Лірник щовечора в прямому ефірі читатає казки онлайн для дітей і дорослих. “Котигорошко”, “Витязь Микита”, “Яйце Райце” та багато інших українських народних онлайн казок у новому переказі вже можна переглянути на Youtube каналі розповідача.

Власюк Олександр Іванович (творчий псевдонім Сашко Лірник) — володар почесного звання “Заслужений працівник культури України” та багатьох премій. З 1999 по 2002 роки вів на телебаченні програму “Казки лірника Сашка”, а з 2010-го — програму “Світанок”. На його казках виросло не одне покоління. За два місяці карантину він провів чимало ефірів, в яких читав дітям казки на ніч. “Нове українське кіно” склало ТОП-10 онлайн казок від Сашка Лірника за кількістю переглядів на Youtube.

Минулого року за мотивами твору Сашка Лірника “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід” було знято фільм “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”. Ще раніше, у 2018 році, за мотивами іншої казки Сашка Лірника “Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття” був знятий художній фільм “Чорний козак”, в якому він грає одну із ролей. Під час карантину автор почав щодня читати на своєму Youtube-каналі казки онлайн. Ось 10-ка, яка зібрала найбільше переглядів.

1. Казка “Про Котигорошка”

“Жили колись собі батько і мати, і було в них шестеро синів і одна дочка. Сини вже дорослі, татові й мамі допомагають. Вибралися в поле орати…”

По темі: Відомий казкар Сашко Лірник читатиме щодня казки онлайн

2. Казка “Язиката Хвеська” і “За здоров’я”

“Жила колись гарна жіночка Хвеся, красива, працьовита. По господарству все в неї: хата, як віночок, і рушнички вишиті, і сорочки біленькі, і чоловіка свого любила, і борщик варила, і хлібчик пекла…”

3. Казка “Чорне Серце”

“Колись давно в нашому місті жив купець, якого звали Павелко. Якби хто запитав:”Хто найщасливіша людина на світі?”, всі б сказали, що це купець Павелко…”

4. Казка “Як ми з Дідом хазяйнували”
і казка “Про Телесика”

“Це було давно, як я був парубком, а дід ще маленьким був, а тата ще не було, ще не народився. То ми з дідом хазяйнували…”

5. Казка “Витязь Микита”

“От жив собі один король. Багатий був, місто мав велике, і палац, і замок. І було в нього три дочки, красуні, одна краще другої. І з самого дитинства доглядав за ними і охороняв могутній богатир, якого звали витязь Микита…”

6. Казка “Богатир Ілля Муровець”

“Колись у містечку Морівськ жили собі чоловік і жінка. Чим жили? Ліс корчували, робили поле, поле засівали і з того жили. І народився у них син, і був він богатирем, ріс, кажуть, не по днях, а по годинах. І назвали його Ілля…”

 

7. Казка “Про старого батька”

“От десь в одному селі жили собі чоловік і жінка. І було в них троє дітей — троє синів, троє братів.  Сім’я велика, поле маленьке, та й жили біднувато…”

8. Казка “Яйце Райце”

“Колись царем над птахами був жайворонок, а царицею над звірами була миша, і вони дружили між собою, добре дружили, в гості один до одного ходили. І якось домовилися разом зорати поле і посіяти пшеницю…”

9. Казка “Царівна-Жаба”

“Жив собі був один цар і було в нього три сина, ну, кажуть, двоє розумних, а третій дурень. Здорові хлопці, вже попідростали, і настав час їм вже одружуватися…”

10. Казка “Про Богатиря Івана”

“Жив був один князь, багатий був, мав палац, багато міст і сіл в нього. Ну такий — молодий, гарний. І жінку мав, а красуня ж була невимовної, так її любив! І добре всіх-всіх поважав, і не злий був, добрий. І вже настав час, він дуже захотів, шоб син чи дочка народилися…”

Читайте також:

Дивіться анімацію з Сашком Лірником «Моя країна Україна» онлайн