Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs оголосив переможців
“Назовні” Ольги Журби, “Плай” Єви Джишиашвілі, “День українського добровольця” Володимира Тихого, “Терикони” Тараса Томенка, “Битва за Україну” Андрія Зайця та інші фільми-переможці цьогорічного кінофестивалю Kharkiv MeetDocs.
Переможцем Національного конкурсу VI кінофестивалю Kharkiv MeetDocs став фільм “Назовні” режисерки Ольги Журби. Переможцем глядацького голосування став фільм “Плай” режисерки Єви Джишиашвілі. Режисерки отримали грошові призи і статуетки. Обидві стрічки створені за підтримки Держкіно.
“Назовні / Outside” є повнометражним документальним дебютом Ольги Журби, над яким вона працювала з оператором Володимиром Усиком. Фільм став переможцем Національного конкурсу VI кінофестивалю Kharkiv MeetDocs. Це історія хлопця Роми: ми зустрічаємо його, 13-річного, на українських барикадах Майдану та слідуємо до його повноліття, коли він, уже 18-річний юнак, намагається вижити в маленькому кримінальному провінційному містечку.
“Плай” режисерки Єви Джишиашвілі став переможцем глядацького голосування VI кінофестивалю Kharkiv MeetDocs. Це історія про людей, які зберегли більше, ніж втратили під натиском нашого неоднозначного сьогодення, що сплутало всі земні і небесні закони. Їхня сила і слабкість в любові: до своєї землі, до ближнього. Вони незгодні і покірні водночас, немов гори. Бунтують проти несправедливості життя і мужньо приймають удари долі. Родина Малковичей для людського ока – загублена серед красивої і суворої природи, а насправді – там, де від початку часів панує гармонія і любов, що передається від покоління до покоління.
Спеціальну відзнаку Національного конкурсу VI кінофестивалю Kharkiv MeetDocs отримала стрічка Володимира Тихого “День українського добровольця” (“One Day In Ukraine”). Це повнометражний документальний фільм, який було знято після початку повномасштабного вторгнення російської федерації. Стрічку створено незалежним кінооб’єднанням «Вавилон’13» у копродукції з Black Photon (Польща). Цікаво, що це перший в історії придбаний британським телебаченням фільм, що було створено незалежною Україною.
Дія цього фільму відбувається в Україні в один день: 14 березня 2022 року, на 2944-й день російсько-української війни. За останні кілька тижнів напружена війна сюрреалістично перемішала місця та людей і створила постапокаліптичний вимір, відкриваючи нові якості та ролі. Тисячі киян переїхали жити на станції метро. Раніше спокійні околиці столиці перетворилися на зони бойових руйнувань і грабунку російських окупантів. Люди більше не живуть «робочими днями» чи «вихідними», а підраховують натомість кількість днів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну… Фільм розповідає про цей день із життя зірки поп-музики, відеоінженера, історика, реставратора мистецтва, полярника та пенсіонерки, які змушені були кардинально змінити своє життя.
Найкращим фільмом за думкою журі від Спілки кінокритиків VI кінофестивалю Kharkiv MeetDocs став “Терикони” Тараса Томенка. Насті було шість, коли ракета, випущена російськими терористами в новорічну ніч, назавжди змінила її життя. Це забрало життя її батька і зруйнувало їхній будинок. Школа Насті знаходиться лише за 500 метрів від лінії фронту. Війна стала буденністю. Просто частина ландшафту. Єдиний засіб для виживання родини Насті – це металобрухт, який вони збирають під обстрілами. Сєні сім років. Він першокласник. За сім років свого життя він бачив сім років війни і жодного дня миру. Сєня любить залазити на терикони, щоб спостерігати захід сонця. Його вітчим копає могили, щоб заробити грошей на новий костюм і рюкзак для Сєні. Це фільм про дітей, які живуть у зоні бойових дій в Україні.
Спеціальні відзнаки також отримали «Назовні» Ольги Журби та «Плай» Єви Джишиашвілі.
Головний приз журі фестивалю незалежного кіно «Бардак» отримав фільм «Битва за Україну» Андрія Зайця. Головний приз глядацьких симпатій отримав фільм «Крилата Черепаха» Данила Головні. Головний приз від незалежного журі Спілки кінокритиків України за найкращий конкурсний фільм фестивалю отримав «Оповідач» Олексія Єрошенка та ін.
Повний список лауреатів фестивалю незалежного кіно «Бардак» за посиланням.
Нагадаємо, цьогорічний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs проходив з 1 до 6 жовтня у змішаному форматі. Покази наживо відбулися у київському кінотеатрі «Жовтень», онлайн-програма – на сервісі Megogo, а пітчинги – на платформі Pitch the Doc.