fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

українські фільми пригоди та фентезі

Українське пригодницьке кіно: 10 захоплюючих фільмів у жанрі пригоди та фентезі

2 814

«Максим Оса: золото Песиголовця», «Фортеця Хаджибей», «Безславні кріпаки», «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке», «Сторожова застава», «Козаки. Абсолютно брехлива історія» та інші – зібрали для вас українські фільми у жанрі пригоди та фентезі, які були зняті за останні 5 роки, та розповідаємо, де їх подивитися.

Пригодницьке кіно – усе ще молодий жанр в українському кіномистецтві. Митці продовжують шукати власну кіномову між найкращими західними зразками та тим, що знімали вітчизняні режисери за радянських часів. Спроби зробити яскраве глядацьке кіно в останні кілька років стали частими, що й не дивно: цей універсальний жанр дозволяє через художній вимисел розповісти найпричудливіші історії та розважити. А якщо історія ще й приправлена фентезі, історичними алюзіями, екшном чи комедійними сценами, то значна частина глядачів обов’язково знайде в ньому для себе втіху на вечір. Гостросюжетний динамічний жанр дозволяє ненадовго відволіктися від повсякденних турбот, стрічки новин та хаосу довкола, і поринути у світ відважних персонажів та їх пригод.

У цьому матеріалі зібрані одні з найцікавіших представників фільмів-пригод українського кінематографу, починаючи з 2017 року. Сподіваємось, що відібрані фільми у жанрі пригоди та фентезі перенесуть вас у іншу реальність, надихнуть новими враженнями та яскравими емоціями. Добірка складена у довільному порядку, не за рейтингом. 

Максим Оса: золото Песиголовця

Жанр: Козацький пригодницького трилер Мирослава Латика (2022 р.)

Де переглянути: У кіно з 13 жовтня 2022

Синопсис: 1636 рік. Польський король сплачує данину козакам, аби попередити повстання. Золото везуть до шинку Нахмана, де на нього чекає хорунжий Корсунського полку Максим Оса. Та замість загону з 5-ти братчиків до корчми завертає напівживий козак з пустими капшуком. Разом із ним Оса вирушає на пошуки зниклих побратимів і знаходить їхні понівечені тіла в глибині лісу. На місці злочину з’являється каштелян замку, пан Карл Фогель. За підозру у вбивствах та крадіжці панського золота козарлюгу беруть під варту й під тиском тортур намагаються дізнатися правду. Господар пан Йожеф, згадавши легенди про подвиги Максима Оси, виправдовує січовика та доручає розгадати таємницю смерті козаків і віднайти втрачені скарби. Осі доведеться розплутати відьмацьке павутиння та віч-на-віч зустрітися з містичним Песиголовцем. А про долю золота та його власника замовчує навіть писар, який веде цю оповідь…

Фортеця Хаджибей

Жанр: Історично-пригодницький фільм Костянтина Коновалова (2020 р.)

Де переглянути: на Megogo за посиланням.

Синопсис: Події стрічки відбуваються наприкінці XVIII століття під час російсько-турецької війни. Османська Порта та Задунайська Січ ведуть боротьбу з Росією за Північне Причорномор’я. Тримається остання фортеця – Хаджибей. Задунайський козак Андрій має завдання доставити листа турецькому коменданту, але фортецю захоплює ворог. Для того, щоб визволити з полону коменданта і врятувати його дочку Фатіму, в яку закоханий Андрій, потрібно перемогти ворога, який господарює у фортеці.

Безславні кріпаки

Жанр: Пригодницький фільм Романа Перфільєва (2020 р.)

Де переглянути: на Sweet.tv за посиланням.

Синопсис: 1844 рік. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай. Випадково він знайомиться з молодим Тарасом Шевченком, якого вирішує навчити прийомам традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу.

Козаки. Абсолютно брехлива історія

Жанр: Пригодницько-комедійний серіал Олександра Березаня (2020 р.)

Де переглянути: на YouTube ICTV за посиланням.

Синопсис: Молодий селянський хлопець Іван викрадає коштовності у московського царя, щоб викупити матір з турецького полону. Серед награбованого опиняється магічна сережка, яка робила владику непереможним. Розгніваний цар відправляє на пошуки зухвальця свого найкращого воїна – нещадного Федора. Ховаючись від переслідувача, Іван втрачає скарб, а цінний артефакт потрапляє на Запорізьку Січ. Тепер хлопця і його товаришів чекає довга подорож, щоб повернути реліквію, врятувати матір і не попастися в лапи ворога.

Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке

Жанр: Пригодницьке фентезі Михайла Кострова (2019 р.)

Де переглянути: на Takflix за посиланням.

Синопсис: Козаки здавна боронили український народ. За це їм прощалися усі гріхи, а жодна козацька душа не була в пеклі. Неабияк розлючений Диявол вирішує змінити цей порядок та захопити найсміливішого з-поміж козаків. Таким виявляється Семен. Парубок він моторний та хоробрий, але чи вдасться йому протистояти нечистій силі?

Довбуш

Жанр: Пригодницько-історичний екшен Олеся Саніна

Де переглянути: У кіно після Перемоги.

Синопсис: Початок 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Сторожова застава

Жанр: Пригодницький фільм-фентезі Юрія Ковальова (2017 р.)

Де переглянути: на Megogo за посиланням.

Синопсис: Під час сонячного затемнення звичайний хлопчик Вітько потрапляє на тисячу років назад, у Київську Русь, в розпал вирішальної битви Добра і Зла. У його руках магічний камінь, що дає могутню силу, поруч – легендарні богатирі, про котрих він читав у книгах, а проти них – чорна магія і ціла армія на чолі з гігантським кам’яним монстром. Тепер тільки від хоробрості хлопчика залежить, чи переможе світло темряву і чи буде майбутнє таким, яким його знаємо ми.

Легенда Карпат

Жанр: Пригодницький історичний фільм Сергія Скобуна (2018 р.)

Де переглянути: на Київстар ТБ за посиланням.

Синопсис: Стрічка розповідає про Олексу Довбуша – героїчного карпатського ватажка, людину-легенду поза законом з відмінними бойовими навичками і даром передбачати майбутнє. Маленьким хлопчиком він залишається сиротою після того, як місцевий пан наказує вбити його матір. Провівши своє дитинство на засланні в горах, він повертається змужнілим воїном, щоб помститися за смерть своєї матері. Олекса збирає послідовників, щоб почати хрестовий похід проти пана, але у долі інші плани на нього.

Чорний козак

Жанр: Історична фентезі-стрічка Владислава Чабанюка (2018 р.)

Де переглянути: на YouTube за посиланням.

Синопсис: Події відбуваються у ХVII столітті. Від чоловіка, котрий пішов на війну, красуні Ганні залишається лише перстень, шабля та донька. Ганна відмовляє численним женихам і самостійно веде господарство та виховує дитину. Але раптом починають відбуватися дивні речі — по ночах хтось приходить до обійстя і виконує найтяжчу роботу: оре поле, лагодить ворота… Ворожка дає Ганні зачароване яйце, здатне зробити її невидимою і дізнатися, хто приходить до неї уночі. І побачила Ганна Чорного Козака, проклятого не бачити світла сонячного…

Слов’яни

Жанр: Історичний українсько-словацький серіал із елементами фентезі (2020 р.)

Де переглянути: на Київстар ТБ за посиланням.

Синопсис: «Слов’яни» – історичний серіал із елементами фентезі про життя слов’ян на межі VI-VII століть. За сюжетом, Юна травниця Драга шукає спосіб врятувати свого брата, який перетворився на оленя. Одного разу олень приводить її до непритомного пораненого незнайомця, який не пам’ятає, хто він. Завдяки своїм чарівним здібностям Драга рятує чужинця, дає йому ім’я та пускає у своє життя. Разом вони намагаються з’ясувати, хто він такий, але чим більше дізнаються, тим більша загроза нависає над всіма жителями слов’янського городища Великий стіл.

Читайте також

Прем’єри осені 2022: новинки українського кіно, які виходять в умовах війни