fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Хіти Канн, Венеції та нового Голлівуду: 3-й “Київський тиждень критики” стартує за тиждень

81

24 жовтня у кінотеатрі “Жовтень” стартує щорічний фестиваль “Київський тиждень критики”, який знайомить українських глядачів з найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками.

За традицією, “Київський тиждень критики” відкриє церемонія нагородження премії кінокритиків України КІНОКОЛО, яка була заснована в рамках фестивалю у 2018 році. На головну премію за найкращий фільм претендують чотири стрічки: “Додому” Нарімана Алієва, “Дике поле” Ярослава Лодигіна, “U311 “Черкаси”” Тимура Ященка та “Мої думки тихі” Антоніо Лукіча.

Програма “Київського тижня критики” складається з трьох секцій.

Українська програма побудована навколо двох фестивальних хітів цього року – драми “Додому” та комедії “Мої думки тихі”. Режисери стрічок, Наріман Алієв та Антоніо Лукіч, обрали для своїх робіт фільми-референси, які перегукуються тематично та стилістично. Таким чином, на фестивалі будуть показані “Додому”, “Відчуження” Нурі Більге Джейлана й “Бич Божий” Олега Фіалка, та “Мої думки тихі”, “Паперовий Місяць” Пітера Богдановича та “Довгі проводи” Кіри Муратової.

Дивіться офіційний трейлер “Додому”: відео

Дивіться офіційний трейлер “Мої думки тихі”: відео

До міжнародної програми відібрані хайлайти програм Каннського та Венеційського кінофестивалю: “Маяк” Роберта Еггерса, “Про нескінченність” Роя Андерссона, “Пофарбоване пташеня” Вацлава Маргоула, “Атлантика” Маті Діоп, “Крихітка зомбі” Бертрана Бонелло, “Примарні тропіки” Баса Девоса та “Озеро диких гусей” Дяо Інаня.

Ретроспективна програма зібрала найкращі зразки епохи Нового Голлівуду – “Апокаліпсис сьогодні” Френсіса Форда Копполи (final cut версія), “Таксист” Мартіна Скорсезе, “Безтурботний їздець” Денніса Гоппера, “Керрі” Браяна Де Пальми, “Американські графіті” Джорджа Лукаса та “Довге прощання” Роберта Олтмена.

В рамках фестивалю пройдуть зустрічі-дискусії: панельна дискусія “Як Новий Голлівуд змінив американське кіно” та презентація третього тому “Антології української кінокритики 1920-х років”, організована спільно з Національним центром Олександра Довженка. Події проходять у конференц-залі кінотеатру “Жовтень”, вхід вільний.

Доступ на фестивальні покази можливий за абонементами (глядачам пропонується повний і денний абонементи – останній передбачає доступ на покази до 17:00 включно) і за квитками, які можна придбати у касах і на сайті кінотеатру “Жовтень”. Детальна інформація – на сайті фестивалю. Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими та англійськими субтитрами.

Кураторами фестивалю виступають кінокритики Дарія Бадьйoр, Станіслав Битюцький, Сергій Ксаверов та Анна Дацюк. Після кожного показу на глядачів чекає обговорення фільму з кінокритиком.

Третій “Київський тиждень критики” пройде у кінотеатрі “Жовтень” з 24 по 30 жовтня. Організатор фестивалю – компанія “Артхаус Трафік” за підтримки Державного агенства України з питань кіно.

 

Джерело: Артхаус Трафік