“Хор Верьовки. Now”: в Україні зняли повнометражну стрічку про всесвітньо відомий колектив
Документальний фільм-експеримент “Хор Верьовки. Now” присвячений історії Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, заснованого у 1943 році в Харкові.
Музична стрічка будуватиметься на трьох основних складових: виступах хору, позалаштунковому житті артистів та інтерв’ю з учасниками колективу. Головний режисер картини — Володимир Шпак, продюсерка — Юлія Чернявська.
“Як ми і планували, нам вдалося побувати всередині кухні під назвою “Хор Верьовки. Now” та побачити, як функціонує цей складний організм і як відбувається налагодження кожної з його трьох складових – хору, оркестру і балетної трупи. Всі 150 учасників утворюють єдине ціле. При тому, що кожен з них — неймовірно оригінальна, та яскрава особистість”, — розповів Володимир Шпак.
До стрічки також увійдуть архівні матеріали з виступів артистів. Глядач зможе побачити музей хору, склади тисяч костюмів, величезний арсенал музичних інструментів, які зокрема власноруч виготовляли артисти, а також дізнатися про історії, які відбувалися з хором під час численних гастролей та концертів у понад 100 країнах упродовж 76 років існування.
Утім, як зазначають творці фільму, фільм “Хор Верьовки. Now” — не лише про колектив. Стрічка також допоможе якомога яскравіше передати чуттєву атмосферу української етніки молодшому поколінню і не тільки. Саме для цього чотири відомі українські народні пісні відтворили у сучасних музичних відеокліпах, що стануть частиною повнометражної музичної кінокартини.
Виробництвом фільму займається “ФОП Юлія Чернявська”. Спікерами для фільму виступили керівник хору Зиновій Корінець, директор-розпорядник Ігор Курилів, концертмейстерка Ірина Мельниченко, головна хормейстерка Вікторія Ярема, балетмейстер Валерій Шинкаренко, артисти хору Тетяна Пирогова і Степан Школьний, Олена Комісаренко і родина Дарморіс, артисти балету Андріана Джумеля і родина Шестак, костюмерка Ніна Броворщик, бібліотекар Ігор Боринець та інші.
Зйомки стрічки проходили з серпня по жовтень 2019 року в головному приміщенні хору на бульварі Шевченка, в будівлі Верховної Ради, в Жовтневому палаці, під Києвом і поруч з Хотинською фортецею. Графік був доволі щільний, адже його треба було підлаштувати під шалений розклад хору, який має 75 концертів на рік.
“Ми також їздили з хором, знімаючи їхні концерти. Все разом є і для нас, і для українського кіна експериментом: ми використовуємо сучасні методи для того, щоб показати, що хор народної пісні може існувати й в індустріальному світі з вимогами бізнесу та за наявності сильної конкуренції”, — зазначила продюсерка фільму Юлія Чернявська.
Проєкт став одним із переможців конкурсу Українського культурного фонду і має державну фінансову підтримки в розмірі 4,2 млн грн, що складає 100% бюджету стрічки.
Після завершення зйомок планувалося, що у 2020 році документальна картина вийде в обмежений український прокат, а далі стрічку буде показано на одному з телеканалів.
Читайте також: