fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

В радості тільки в радості

Фільми “В радості, і тільки в радості” і “Цвях” вийшли на Takflix

916

Короткометражні фільми “В радості, і тільки в радості” та “Цвях”, які свого часу здобули гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю, виклали онлайн.

Стрічка “В радості, і тільки в радості” Марини Рощиної розповідає про молоду маму-тусовщицю, яка несподівано закохується і не наважується зізнатися хлопцеві, що у неї є син. Головна героїня має зробити вибір між особистим життям і відповідальністю за дитину.

Фільм здобув гран-прі в національному короткометражному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю (2018) та на кінофестивалі «Молодість» (2018). Головну роль виконує непрофесійна акторка, київська редакторка та перекладачка Світлана Лібет. Оператор-постановник — Олександр Рощин, відомий операторською роботою у фільмах “Припутні” Аркадія Непиталюка, “Бузок” Катерини Горностай та інших.

Стрічка доступна до перегляду на всіх територіях світу мовою оригіналу з англійськими субтитрами.

Фільм “Цвях \ Nail” — перше українське мок’юментарі. Цей жанр маскується під документальний фільм, а його мета — підкреслити месиджі, вдаючись до сатири чи гумору.

В центру сюжету – сімейна хроніка 20-річної давнини: родина збирається за столом, аби провести онуку Валентину з матір’ю і вітчимом на постійне проживання до Швейцарії. Молода скрипачка, сповнена надій на світле майбутнє поза межами Радянського союзу, її розчулені родичі та абсолютно аматорська, на перший погляд, відеозйомка, яка відображає кожну деталь звичайної радянської квартири. І цвях – що прибивають високо над дверима кімнати, аби повісити на нього диплом талановитої онуки за перемогу в музичному конкурсі – як символ розвитку й прагнення до кращого життя, до інших висот.

Стрічка отримала перемогу в національному конкурсі короткоментажних фільмів Odesa International Film Festival (2016). Режисер – Філіп Сотниченко. Фільм “Цвях” можна подивитись офіційно онлайн на Takflix за посиланням.

Фільми вийшли в рамках спецпроєкту Takflix – TAK Shorts. Мета проєкту – популяризувати молоде кіно та відкривати нові імена для широкої інтернет-аудиторії. До TAK Shorts увійдуть вибрані короткі метри українського виробництва останніх років, які здобули призи на українських та міжнародних фестивалях, але не виходили в широкий прокат. Кожен з фільмів можна буде переглянути за онлайн-квитком ціною 30 гривень. 50% прибутку з продажу квитків отримують автори і авторки.

Читайте також

На Takflix вийшли фільми “Вулкан” Романа Бондарчука та “Заповідник Асканія” Андрія Литвиненка