fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Kharkiv MeetDocs

Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs оголосив дату проведення та новинки конкурсу

381

Міжнародний кінофестиваль Східної України Kharkiv MeetDocs відбудеться вп’яте і цього року проходитиме з 26 вересня по 2 жовтня в змішаному онлайн та офлайн форматі.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у пресслужбі кінофестивалю, церемонія відкриття ювілейного фестивалю пройде 26 вересня, а церемонія нагородження переможців фестивалю 2021 року — 2 жовтня. Урочисті події відбудуться у Харкові в офлайн форматі.

Конкурсна програма цього року складатиметься з міжнародного та національного конкурсу повного неігрового кіно, та конкурсу незалежного українського короткометражного кіно Meet Бардак.

Національний конкурс проходитиме другий рік поспіль, членами журі виступлять міжнародні експерти. В міжнародному конкурсі найкращий фільм будуть обирати глядачі шляхом голосування на сайті. Обидва конкурси транслюватимуться на сайті фестивалю для глядачів з усіх куточків України. В онлайні також пройде конкурс короткометражного кіно Meet Бардак.

«Цього року в межах фестивалю вперше відбудеться конкурс неігрового кіно “Україна очима світу”. Є чимало фільмів, які іноземні творці зняли про Україну, і шість найважливіших з них ми покажемо глядачам нашого фестивалю. Наша мета – розширювати межі сприйняття світу нашого глядача, і іноді цікаво подивитись, як саме нашу країну бачить світ навколо», — директорка фестивалю Євгенія Крігсхайм.

Окрім конкурсних програм, на гостей фестивалю чекатимуть насичені позаконкурсні програми: повнометражні документальні фільми Meet Docs та повнометражні художні фільми Meet Non Docs, в основі яких реальні історії. Фільми від майстрів української документалістики Meet Retrospective, які можна буде переглянути на телевізійному харківському телеканалі Simon. Індустріальна секція Meet Film Industry пройде у змішаному онлайн та офлайн форматах, та складатиметься з воркшопів, майстер-класів, дискусій та творчих зустрічей з українськими та міжнародними професіоналами кіноіндустрії.

Kharkiv MeetDocs

Цьогорічний візуальний стиль фестивалю присвячений 30-тій річниці незалежності України та виконаний у синьо-жовтих кольорах. Постер традиційно прикрашає одна з найвідоміших будівель Харкова — Де́ржпро́м або Буди́нок Держа́вної промисло́вості, перший радянський 13-поверховий хмарочос, одна з трьох харківських висоток, збудована впродовж 1925—1928 років, та будівля, що вважається одним зі світових шедеврів конструктивізму разом з будівлями Баухаус у Німеччині та Де Стейл у Нідерландах.

Нагадаємо, IV кінофестиваль Kharkiv MeetDocs у 2020 році тривав шість днів — з 26 до 31 жовтня включно. Було представлено 24 повнометражні й 47 короткометражних картин, серед них — 2 світові, 4 українські й 8 харківських прем’єр. Переможцями стали фільм «War Note» режисера Романа Любого, «Not Alone» Сніжани Гусаревич та «Зарваниця» Романа Хімея та Яреми Малащука. Приз глядацьких симпатій отримав фільм «Вторгнення до Байконуру» режисера Ангела Ангелова.

_________________

Kharkiv MeetDocs — міжнародний кінофестиваль документальних та художніх фільмів, заснований у 2017 році, що фокусується на культурі, проблемах і повсякденному житті східних областей України. Програми фестивалю включають покази найкращих фільмів таких фестивалів як Sundance Film Festival, Berlinale, Festival international du film de Cannes, номінантів та лауреатів премії «Оскар».

Фестиваль проходитиме за підтримки Auswärtiges Amt (Федеративне міністерство іноземних справ Німеччини)Організатори фестивалю: Media Frontline e.V., ГО «Тинк Тенк Юкрейн». Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером події.

Kharkiv MeetDocs

Читайте також

Фільми “War Note, “Зарваниця” і “Not Alone” – переможці IV-го Kharkiv MeetDocs