fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

анна

Короткометражний фільм «Анна» отримав три нагороди на фестивалі в Італії

876

Короткометражний фільм «Анна», який має шанс опинитися серед номінантів на Оскар в 2021 році, отримав одразу три нагороди на незалежному фестивалі короткометражних фільмів Via dei Corti. (Кадри з фільму)

Як повідомляється на сторінці фільму в Facebook, днями драма перемогла у номінаціях «Найкращий фільм», «Найкраща актриса» та «Найкращий монтаж» на незалежному фестивалі короткометражних фільмів в Італії. Журі фестивалю Via dei Corti, присуджуючи нагороди, зазначило: “За зрілість постановки, яка за лічені хвилини може окреслити всесвіт головного героя і, водночас, з явною іронією розповісти про зустріч між різними культурами”.

Короткометражний драматичний фильм 2019 року «Анна», спільного виробництва України, Великобританії та Ізраїлю, зрежисований ізраїльським режисером Декелем Беренсоном, розповідає про матір-одиначку, що відправилася на вечірку завдяки оголошенню по радіо.

За сюжетом, Анна – одинока мати середнього віку. Вона живе у невеликому промисловому місті на охопленому війною сході України. Анна працює на м’ясопереробному комбінаті, мешкає в старій занедбаній квартирі та мріє про краще життя для себе і своєї 16-річної доньки. Головна героїня відчайдушно прагне змін. По радіо їй трапляється реклама вечірки, яку влаштовують для іноземців, що подорожують у пошуках кохання. Анна вже багато років не виходила на люди, проте вирішує скористатися нагодою. На вечірці Анна постає перед суворою реальністю: дискримінацією за віком та справжніми намірами американських чоловіків. А ще вона несподівано зустрічає свою неповнолітню дочку – та теж прийшла на вечірку. Мати та дочка ніяковіють, усвідомлюють принизливість ситуації і вирішують попрощатися з мріями на краще життя.

В ролях: Світлана Барандич, Анастасія Вязовська. Аліна Чорнодуб, Ерік Росс Гіллієт, Ліана Хобелія, Істан Розумний. Компанія виробник: «Ессе Продакшн Хаус». Режисер та сценарист: Декель Беренсон. Продюсери: Віталій Шереметьєв, Ольга Бесхмельніцина. Оператор-постановник: Володимир Іванов. Художник-постановник: Карина Балеян. Звукорежисери: Андрій Рогачов, Андрій Нідзельський.

Прем’єра фільму відбулася на 72-му Каннському кінофестивалі, де стрічку було номіновано на Palme d’Or – Best Short Film (Золоту пальмову гілку – головна нагорода фестивалю в категорії короткого метру). Фільм також увійшов у шортліст BAFTA і став переможцем Best British Short на 22-му British Independent Film Awards. Фільм також увійшов до програми Національного конкурсу 48-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Номінант Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа”.

Нагадаємо, короткометражний фільм «Анна» став одним з переможців довгострокової програми з підтримки промоції українських фільмів за кордоном proMOTION від Українського інституту, і одержав на промоцію за кордоном до 150 тис. грн.

Анна

Анна

Анна

Анна

Анна

Анна

Анна

Анна

Анна

Анна

Анна

Читайте також –

Кращі українські короткометражні фільми 2020, про які ви могли не знати