fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Кращі українські короткометражні фільми 2020, про які ви могли не знати

3 251

«Бульмастиф», «Нетерпимість», «Врятуйте мене, лікарю!», «Килим» та інші – дивіться добірку українських знакових короткометражних фільмів 2020 року до Міжнародного дня короткого метру (трейлери).

До Міжнародного дня короткого метру портал cinema.in.ua зібрав українські ігрові та анімаційні фільми, які мають успішну фестивальну історію та найчастіше обговорюються у 2020 році. 

Чачьо / Chachó (реж. Віталій Гавура) – переможець в номінації “Найкращий фільм” Міжнародної конкурсної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю та Нагорода журі FIPRESCI (короткий метр) 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Це історія Януша, який виріс у консервативній ромській громаді маленького українського містечка. Він одружується, бо так хочуть його батьки. Та насправді Януш гей і потай зустрічається із хлопцем. Разом вони планують утекти з весілля й залишити місто, але чи зможе Януш вчинити так зі своєю сім’єю?

Нетерпимість / Intolerance (реж. Станіслав Битюцький) – переможець третьої національної премії кінокритиків «Кіноколо» 2020 у категорії Найкращий короткометражний ігровий фільм.

У основі фільму реальні події, що відбулися в 1890 році в одній з поліських сіл, де при загадкових обставинах помер чоловік. Місцеві жителі звинуватили в цьому його дружину – молоду знахарку. Тоді ж її вигнали з села. Коли в село прийшла сильна негода, місцеві жителі вирішили, що це прокляття наслала на них вигнана жінка. Вони дізналися, що вона живе в лісі й спалили її живцем як відьму. Однак перш ніж зробити це, селяни погодилися відпустити до неї священника, який повинен був провести з нею остання розмова.

Прощавай, Головін / Goodbye Golovin (реж. Мат‘ю Ґрімар) – переможець в номінації “Найкращий короткометражний фільм за версією” в Національній конкурсній програмі 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Спеціальна згадка журі Generation 14plus Берлінського МКФ 2020.

За сюжетом, для Яна Головіна смерть батька – це шанс на нове життя за межами рідної країни. Коли він готується піти і попрощатися з сестрою, він змушений зіткнутися зі своїм рішенням – чому він завжди сліпо рухається вперед і що він залишає позаду.

Бульмастиф / Bullmastiff (реж. Анастасія Буковська) – Найкращий короткометражний фільм 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”, Спеціальний диплом журі Національного конкурсу 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”, Відзнака екуменічного журі 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”.

Мітя – ветеран війни, який намагається повернутися до нормального життя. Він випадково зустрічає загубленого бульмастифа Роя. Спочатку вони не ладнають, але згодом саме Рой допомагає Міті впоратися з важким минулим.

Схрон / Hideout (реж. Оксани Войтенко) – переможець Національного конкурсу 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”.

За сюжетом, Україна, 1946 рік. Командир повстанського загону Орест разом зі своєю вагітною дружиною Євою та кількома бійцями переховується в схроні. Повстанців оточує загін НКВД. Капітан загону Змієв ставить Ореста перед вибором: видати йому Єву або прийняти нерівний бій.

Врятуйте мене, лікарю! / Save Me, Doctor! (реж. Дмитро Грешко) – Спеціальний диплом журі в Національному конкурсі 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”. Переможець 13-го Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art 2020.

У фільмі показано роботу бригади швидкої допомоги в новорічні свята у Києві. Троє працівників бригади — лікар, фельдшер і водій — реагують на виклики й приймають пацієнтів протягом робочої зміни.

У нашій синагозі /In unserer Synagoge (реж. Іван Орленко) – Найкращий короткометражний ігровий фільм Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа”. Спеціальна відзнака Національного конкурсу 13-го Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art 2020.

За сюжетом, хлопчик хоче дізнатися, що сталося в старій місцевій синагозі. Захоплений пошуками, він ганяється за чимось, чого ніколи не бачив, і не звертає жодної уваги на те, що відбувається навколо.

Кохання (реж. Микита Лиськов) – Найкращий короткометражний анімаційний фільм Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа”.

Фільм розповідає історію кохання за допомогою символів. Стрічка складається з епізодів, не пов’язаних між собою сюжетно і стилістично, які мають єдиний настрій та єдиний сенс: дотепна історія-роздум про стосунки між людьми розкривається через звуки.

Килим (реж. Наталія Кисельова) – Гран-прі Українського конкурсу Київського МКФ короткометражних фільмів 2020. Спеціальна відзнака Національного конкурсу 13-го Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art 2020.

Головний герой Толiк живе у прифронтовому містечку разом зі своєю мамою. Щодня вона просить сина випрати килим, але йому не до того, Толік із друзями має бізнес — вони торгують рибою. До того ж хлопець закоханий у молоду жінку й допомагає їй із немовлям. Так, за життєвими труднощами, ніхто не помічає, як приходить війна.

Прощавай, Свєто / Goodbye, Sveta (реж. Настя Канарьова) – Спеціальний диплом журі Національного конкурсу 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”.

За сюжетом, правозахисник-трансґендер бореться за статус біженця з упередженою забюрократизованою державною машиною пострадянської країни. Його психологічний стан погіршується, у нього трапляються панічні атаки. Він думає про самогубство.

/ Goodbye, Sveta

Я і моя кремезна дупа / Ja i moja gruba dupa (реж. Єлизавета Письмак) – короткометражний анімаційний фільм, який посів друге місце на міжнародному студентському конкурсі програми Cinéfondation 2020 Каннського кінофестивалю.

За сюжетом, дівчина побачила себе в дзеркалі й вирішила, що треба терміново худнути. Її дієта складається лише з води з лимоном та суцільних відмов. Дівчина швидко висушує себе до стану тоненької палиці. Все навколо підказує їй: «з’їж, з’ïж, з’ïж». В моментi останньої спокуси холодильником до неї являється ангел Худодуп’я, гонець Королевства Захудодуп’ї і передає дівчині запрошення до своєї незвичайної держави. Але в магiчнiй краïнi тонких дуп не все так райдужно, вони поклоняються своєму боговi, котрий виглядає, наче з пекла. Наша героïня має пройти iнiцiацію, щоб довести, що вона варта життя в Захудодуп’ю. Але чи зможе вона?

Читайте також –

Фестиваль Italian Short Film Days в Києві оголосив програму