fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

З перченим солдатським гумором про бойові спогади та цивільне сьогодення – в Україні знімають серіал “Крутий Заміс”

304

“Крутий Заміс” – документальний серіал студії DocNoteFilms, присвячений ветеранам, які після повернення з фронту відкрили свій власний бізнес. Це 8 серій, 8 щирих розмов та 24 герої.

Як ветерани АТО повертаються в цивільне життя? Які виклики долають та як дають собі ради? Чим людина займалася до війни та як прийшла до власної справи? Іноді шлях виявляється дуже несподіваним. Ніхто не розповість краще за них самих.

Кожна серія “Крутого Замісу” – це невимушене спілкування героїв проєкту, ветеранів-підприємців. Творці серіалу обіцяють не ставити жодних рамок і не цензурувати зміст розмови, тому щоразу на глядачів чекатиме щось несподіване та цікаве – секрети успіху, курйозні історії з фронту, міркування про вічне і повсякденне, перчений гумор та ліричні роздуми.

Сергій Малярчук, продюсер DocNoteFilms і автор ідеї, про те, як з’явився серіал “Крутий Заміс”: “У 2015 році відкрилась Pizza Veterano. Я завітав туди та усвідомив, що це дуже крута штука – коли ветерани заявляють про себе і навіть реабілітуються через бізнес. Було зрозуміло, що ця війна надовго і ветеранів буде багато.

Я знав про ветеранські бізнеси в Америці та в світі загалом. Оскільки найактивніша частина суспільства тоді поїхала на Схід – воювати або волонтерити, було очевидно, що тенденція до ветеранських бізнесів не омине й Україну. На той момент, маючи досвід документального кіно з проектом “Крим, як це було“, я помітив, як довкола Veterano Pizza гуртувалася ветеранська спільнота. Сама атмосфера та антураж закладу спонукали їх до душевних і відвертих розмов.

Так виникла ідея ветеранського ток-шоу, де ветерани чешуть байки і діляться досвідом та ідеями, особливо щодо того, як знаходити місце в цивільному житті. З нею я прийшов до режисера Костянтина Кляцкіна. В піцерії ми зняли пілотну серію, звідси і назва – Крутий Заміс: одночасно про створення тіста для піци, про фронтові пригоди, і про те, з якого тіста хто зроблений.

Згодом ми усвідомили, що знімати все в одному закладі було б неправильно, адже ветеранських бізнесів, достойних уваги, з’являлося все більше. Так виник серіал, що прагне дивитись на ветеранів з людського боку, пізнати те, що вони створюють”.

Дивіться пілотну серію “Крутий Заміс“: відео

Мета проєкту – поглибити загальне сприйняття українського ветерана в першу чергу з емоційної, людської сторони. Оскільки часто наше суспільство не готове розгледіти в героїзованому образі Захисника людське і людяне, хоча й цінує і шанує їх жертви і звершення, але до них самих ставиться пересторожено і ніяково. Суспільна адаптація ветеранів може початись тільки через правдиве і чесне спілкування.

Ветерани пілотної серії: Леонід Остальцев, Олександр Матяш, Володимир Шевченко, Георгій Турчак.

Леонід Остальцев – 30-та окрема механізована бригада, кулеметник старший стрілець, у цивільному житті власник VETERANO PIZZA Київ та бренду VETERANO.

Олександр Матяш – добровольчий полк “Миротворець”, після повернення почав виробляти чоловічу білизну.

Володимир Шевченко – 95-а окрема десантно-штурмова бригада. Наразі займається кавою.

Турчак Жора – 95-а окрема десантно-штурмова бригада. Підприємець, громадський діяч.

Модератором-ведучім розмов “Крутого Замісу” став Андрій Козінчук, військовий психолог і учасник АТО: “”Крутий Заміс” – це шикарний проєкт, що виходить за рамки хайпу довкола ветеранів: усіх цих сонечок-зайчиків чи навпаки надмірної героїзації. Це про ветеранів, але не про війну. Ми показуємо їх людьми, такими ж як і всі, але з додатковим досвідом. Показуємо, що вони вміють не тільки воювати, але й робити якусь справу, якийсь бізнес. У багатьох випадках вони це роблять не тому, що суперкруті бізнесмени, а тому що хочуть працювати не на дядю або тьотю, а на себе.

“Заміс” крутий тим, що показує сутність українця, який завжди викручується зі складної ситуації. Жодна історія наших героїв не починалась з того, що в них було багато бабла чи тато лишив їм спадок. Кожна історія починається з того що, їм вистачило кмітливости, менеджерської або командирської, аби зробити крутий проєкт. При тому, що вони стали малими і середніми бізнесменами, вони не втратили свою людяність – те єство, що допомогло вижити після війни.

Це історії про людей, про нас, про таких як ви, і таких як ми, тільки трошки після війни”.

Режисер: Костянтин Кляцкін.

Оператор-постановник: Павло Липа.

Продюсер: Сергій Малярчук.

Звукорежисер: Каріна Режевська.

Музика: Роман Вишневський.

Графіка: Сергій Григор’єв.

Автори ідеї: Костянтин Кляцкін та Сергій Малярчук.

Люди, які пройшли через бойові дії на Донбасі, далеко не завжди вільно почуваються перед камерою. Саме тому команда фільму обрала формат бесіди у вузькому колі знайомих. Так герої почуватися вільно й невимушено, отже – розкриваються й розповідають про найважливіше. А глядач стає співрозмовником, який замислюється, подумки коментує й бере участь у розмові.

Дивіться перший тизер “Крутий Заміс“: відео

Дивіться другий тизер “Крутий Заміс“: відео

Також, чому серіал саме документальний, а не художній, скільки в ньому буде сезонів, і яку головну ідею він розкриває, автори і учасники цього проєкту розповіли з інтерв’ю “Громадському радіо”.

Джерело: Facebook фільму “Крутий Заміс”

Читайте також

Фільм “Носоріг” Олега Сенцова таки побачить світ