fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм “Носоріг” Олега Сенцова таки побачить світ

443

Український режисер, сценарист і письменник, колишній бранець Кремля Олег Сенцов планує у вересні приступити до зйомок незавершеного фільму “Носоріг”.

Про це він заявив під час виступу на панельній дискусії Українського дому в Давосі “Україна, межі в боротьбі за свободу”. Сенцов розповів, що на даний момент проходить підготовчий процес до зйомок його повтометражного ігрового фільму “Носоріг”, який був припинений у 2013 році через ув’язнення.

“У вересні цього року, якщо усе буде добре, продовжаться зйомки фільму Носоріг, які були припинені через те, що потрапив за грати”, — розповів Сенцов. Сюжет кримінальної драми “Носоріг” обертається навколо молодого бандита, який згадує своє минуле і те, як втратив себе та сім’ю. У фільмі про 90-ті режисер хоче частково відобразити і свою історію.

Виробництво драми “Носоріг”, який у 2013 році отримав державне фінансування, призупинили через незаконне ув’язнення режисера стрічки Олега Сенцова. Проект в той час переміг на пітчингу Одеського кінофестивалю і одному з найбільших конкурсів Східної Європи в Софії.

До 2013 року картина коштувала 8,1 млн грн, половину з яких мала взяти на себе держава. Решту бюджету режисер і команда шукали з інших джерел, зокрема з гранту Хорватського аудіовізуального центру Croatian Audiovisual, який виділив у 2013 році 600 млн кун (на той час близько 79 тис. євро). Сенцов розповів, що сьогодні також є люди, готові профінансувати картину.

“Я вже отримав сигнал, що “ми допоможемо”, що “ми про тебе пам’ятаємо, звичайно, чекаємо, ти нам потрібен”. І ви повинні розуміти, що це підтримка не тільки тому, що я сидів у тюрмі, а з огляду на мій бекграунд кіношний. Не потрібно вважати, що сидів хтось невідомий – посидів у в’язниці, мені дають гроші на кино. Ні. Всі мене добре знали до цього в українському кіно – можливо, не широкий глядач, але ті, хто всередині, і в Європі, і в Росії. Тому й була така широка підтримка відразу, що багато хто знав”, – раніше поділився в ефірі “Крим. Реалії” Олег Сенцов.

Іншим проектом, який планує зняти Олег Сенцов, буде картина “Кай”. Подробиці фільму поки невідомі.

Також він додав: “Я написав у полоні кілька книжок. Одна вже вийшла, друга виходить у березні. У серпні виходять тюремні оповідання та щоденник голодування – дуже важливий і до якого є великий інтерес”.

Крім того, режисер розповів, що під час перебування в російській в’язниці у 2018 році віддалено, за допомогою листів, координував зйомки фільму “Номери” за його п’єсою. Прем’єра стрічки відбудеться вже у лютому на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

Нагадаємо, Олег Сенцов провів 5 років у російських тюрмах, його засудили за тероризм. Міжнародний правозахисний центр Меморіал визнав Сенцова політичним в’язнем. 7 вересня 2019 року режисер в рамках обміну військовополоненими Олег Сенцов був звільнений і доставлений в Україну разом із іншими політичними в’язнями Російської Федерації..

Джерело: Укрінформ

Читайте також

Гротескну драму “Номери” Ахтема Сеітаблаєва за п’єсою Олега Сенцова покажуть на Berlinale