fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Документальна стрічка «Крихка пам’ять» отримала почесні відзнаки міжнародних кінофестивалів

288

Документальний фільм «Крихка пам’ять» Ігоря Іванько, в якій режисер досліджує минуле свого дідуся – відомого кінооператора Одеської кіностудії, отримав почесні відзнаки на двох престижних міжнародних кінофестивалях.

Про це порталу «Нове українське кіно» повідомили в PR-службі фільму. Світова прем’єра повнометражного документального дебюту режисера та кінооператора Ігоря Іванько відбулась наприкінці травня на міжнародному конкурсі 62-го Краківського кінофестивалю, який є однією з найстаріших кіноподій світу. Там фільм отримав спеціальну відзнаку журі.

Стрічка «Крихка пам’ять» також була представлена у міжнародному конкурсі на Docaviv – головному ізраїльському кінофестивалі документалістики, де отримала почесну відзнаку.

«Крихка пам’ять» розповідає про дідуся режисера, Леоніда Бурлаку. Він був відомим кінооператором та працював на Одеській кіностудії. За свою кар’єру Бурлака зняв 30 повнометражних фільмів, найвідомішим з яких стала кінострічка «Місце зустрічі змінити не можна». Через хворобу Альцґеймера герой стірчки почав втрачати пам’ять. У цей самий час його онук, також кінооператор, випадково знаходить фотоархів діда часів його молодості. Ігор Іванько сканує пошкоджені старі плівки та досліджує минуле свого діда.

«Окрім особистої теплої лінії відносин між дідусем та онуком, ліній збереження особистої та колективної пам’яті, однією з провідних ліній нашого фільму “Крихка пам’ять” — є підняття питання сили впливу радянської пропаганди, що і є першоджерелом подій які відбуваються в нашій країні з 2014 року», — коментує продюсерка фільму Олександра Братищенко.

Крихка пам’ять Ігоря Іванько

До продюсування проєкту також долучились сам Ігор Іванько, креативна продюсерка Марія Пономарьова та словацький копродюсер Петер Керекеш. Оператори – Ігор Іванько, Леонід Бурлака, Ілля Єгоров, режисер монтажу – Ігор Косенко, звукорежисерка – Каріна Режевська, композитори – Микита Моісеєв та Marec Piacek.

Сьогодні, 16 червня, фільм виходить в прокат у Словаччині. Дистриб’ютором є компанія FilmTopia.

Крихка пам’ять Ігоря Іванько

Також невдовзі «Крихка пам’ять» візьме участь у ще одному престижному заході — кінофестивалі у Шеффілді. Sheffield DocFest вважається третім за величиною фестивалем документального кіно у світі. Стрічка увійшла до програми Memories.

Фільм створено Burlaka Films (UA), #Babylon’13 (UA) у копродукції з Peter Kerekes Film (SK) за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з питань кіно та Slovak Audiovisual Fund. Міжнародна промоція фільму відбувається за підтримки Українського інституту в межах програми proMOTION.

Крихка пам’ять Ігоря Іванько

Читайте також

Представлено перший тизер документального фільму «Лариса Кадочнікова. Війна»