fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Леся Українка. Узлісся”. Перший тизер біографічної драми режисера Нани Джанелідзе

283

25 лютого, у день народження української поетеси Лесі Українки у мережі з’явився перший тизер біографічної драми про неї, яка має робочу назву “Леся Українка. Узлісся”.

У сюжеті тизеру відображено один з найдраматичніших проміжків у долі поетеси – це час, який вона провела з Сергієм Мержинським наприкінці його життя. Леся Українка самовіддано піклувалась про коханого, намагаючись полегшити його останні дні. Саме тоді, однієї жахливої ночі, вона написала одну з своїх відомих поем “Одержима”. У тизері байопіку Леся опиняється у найтрагічніший момент свого життя, але вона знаходить в собі сили, щоб перетворити горе і біль втрати на глибинну та дуже проникливу творчість. Багато дослідників кажуть, що саме ці події стали переломним моментом у її житті, який дав Лесі, як митцю, новий поштовх, після котрого її поезія стала більш зрілою, глибокою, драматичною та принесла їй світове визнання.

Живою, сучасною, емансипованою – саме такою хочуть показати у фільмі Лесю Українку, яка для широкої публіки часто залишається героїнею з хрестоматії з української літератури.

Наразі автори не уточнюють, коли фільм про Лесю Українку вийде в прокат.

Роль Лесі Українки в тизері виконала молода українська акторка Дар’я Полуніна, яка зіграє відому поетесу й у стрічці.

Команда, що працювала над створенням тизеру: режисером фільму, стала Нана Джанелідзе, продюсери Юлія Сінькевич та Марія Москаленко, оператор Михайло Марков, художник по костюмах Антоніна Белінська, Галіна Соколовська, художник-постановник Юрій Ларіонов.

Ідея реалізована продакшен компаніями JS Films та FX Films. Зйомки байопика про Лесю Українку було підтримано Українським культурним фондом.

Зазначається, що зйомки тизеру проходили у Києві — у Голосіївському парку та у декораціях однієї із фотостудій.

Джерело: Укрінформ