fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

У Братиславі відкрили Дні Києва кінострічкою “Чужа молитва” Ахмета Сеітаблаєва

151

Історико-драматичний фільм “Чужа молитва” режисера Ахтема Сеітаблаєва 11 вересня 2019 року у столиці Словацької Республіки відкрили культурно-просвітницький захід “Дні Києва у Братиславі”.

Фільм “Чужа молитва” заснований на реальних подіях. Це неймовірна історія молодої кримськотатарської дівчини, яка під час Другої світової війни двічі врятувала 88 єврейських дітей-сиріт. Спершу – від нацистів, видаючи дітей за кримських татар, а вдруге – від військ НКВС, які здійснювали депортацію кримських татар у травні 1944 року, довівши, що ці діти є євреями. Саїде – вихователька у притулку для татарських дітей-сиріт. До неї за допомогою звертається хлопчина Іцхак, який разом із іншими дітьми-євреями переховується від нацистів. Перед дівчиною виникає важка моральна дилема – допомогти дітям чи, рятуючи власне життя, відмовити їм. Незважаючи на смертельну загрозу, дівчина бере під свій захист “небезпечних” вихованців.

Прем’єра стрічки в Україні відбулася 18 травня 2017 року.

У серпні 2017 року стрічка взяла участь у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту кінопремію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Найкращий фільм іноземною мовою”.

Бюджет фільму склав 31 мільйон гривень, з яких 10 мільйонів надало Державне агенство з питань кіно.

Зйомки фільму почались 11 червня 2016 року. Через анексію Криму Росією більша частина зйомок відбувалася у Грузії, неподалік від Тбілісі, у схожих на кримські місцях. Решту епізодів кінострічки відзнято в Україні та Ізраїлі.

Стрічка в українському дубляжі вийшла в український прокат 18 травня 2017 року. Загалом стрічка протрималася в українському прокаті 5 тижнів, її переглянуло близько 10 тис. глядачів.

Головним саундтеком кінострічки стала пісня Джамали “1944”, з якої вона здобула перемогу на Євробаченні-2016.

Дивитися трейлер українського фільму “Чужа молитва” з саундтреком від Джамали

Нагадаємо, що у 2019 році Київ та Братислава відзначають 50-ту річницю встановлення побратимських зв’язків. Із нагоди цієї ювілейної дати у столиці Словацької Республіки з 11 до 13 вересня триває культурно-просвітницький захід “Дні Києва у Братиславі”.

Джерело: Укрінформ