fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Літургія протитанкових перешкод

Фільм “Літургія протитанкових перешкод” візьме участь у конкурсі кінофестивалю в Сараєво

270

Нова стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука «Літургія протитанкових перешкод» відкриє документальну програму Sarajevo Film Festival.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомила творча команда фільму. Світова прем’єра нової стрічки Дмитра Сухолиткого-Собчука «Літургія протитанкових перешкод» відбудеться на Sarajevo Film Festival, який проходитиме із 12 по 19 серпня 2022 року.

Фільм профінансувало одне з найпопулярніших світових видань New Yorker, де невдовзі відбудеться онлайн прем’єра стрічки.

Як зазначається, після показу повнометражного ігрового дебюту «Памфір» у Каннах, режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук зняв короткометражну документальну стрічку про українців, які тимчасово змінили професію та хочуть бути корисними Україні під час війни з росією.

Літургія протитанкових перешкод

Кадр з фільму «Літургія протитанкових перешкод»

Реальність в Україні поділилась на два періоди — до війни та після. Кожен громадянин намагається бути корисним у цьому загальнонаціональному спротиві. Українці змінюють свої професії та пристосовуються до потреб військового часу. У художніх майстернях скульптори виготовляють протитанкові перешкоди. Мовчазні постаті українських діячів, янголів, козаків та множинні копії Ісуса Христа, наче теракотова армія, завмерли в очікуванні нових творінь. Майстри зварюють металеву оборону для Збройних Сил України.

Літургія протитанкових перешкод

Кадр з фільму «Літургія протитанкових перешкод»

За нагороду «Серце Сараєво» змагатиметься загалом 51 фільм у чотирьох конкурсних секціях фестивалю – повнометражній, документальній, короткометражній та студентській.

Постер фільму

Літургія протитанкових перешкод

Нагадаємо, на початку літа в мережу виклали три півторахвилинні фрагменти з дебютної картини українського сценариста і кінорежисера Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», реліз якої запланований на 2022 рік. Повнометражний фільм був розроблений у TorinoFilmLab, Midpoint, Каннській резиденції Cinefondation. Прем’єра «Памфіра» відбулась у програмі «Двотижневик режисерів» Каннського кінофестивалю у травні 2022 року.

Читайте також

Вийшов міжнародний постер фільму «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука