fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Білий ворон Мар'яна Бушана

Воєнний екшн “Снайпер. Білий ворон” вийде в прокат 24 серпня до Дня Незалежності

598

З 24 серпня на великі екрани виходить воєнний екшн “Снайпер. Білий ворон” Мар’яна Бушана. Фільм є рефлексією на перебіг російсько-української війни 2014 року, що охопила Луганщину та Донеччину, а в 2022 році розтеклася кривавою раною по всій території Незалежної України.

Про це повідомляє Держкіно. “Снайпер. Білий ворон” – це перша стрічка на тему війни, що виходить у національний прокат після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Вихід кінокартини приурочено до Дня Незалежності України.

Історія Миколи Вороненка заснована на реальних подіях. Це шлях трансформації пацифіста у справжнього снайпера з позивним Ворон, який вступає в запеклу боротьбу за свободу та справедливість, попри власні принципи та упередження.

Білий ворон Мар'яна Бушана

“Ми першими в Україні наважилися відновити національний прокат і переконані, що “Снайпер. Білий Ворон” виходить як ніколи на часі. Боляче дивитися, що в цю хвилину коїться на Донеччині, Луганщині, Харківщині, Херсонщині, поблизу Миколаєва, Дніпра, Запоріжжя, що українські міста потерпають від російських ракет. Ми маємо боротися, кожний на своєму фронті. Українська кіноіндустрія не повинна зупинятися та поступатися мейджорам, адже за 8 років боротьби за Незалежність ми досягли блискавичних успіхів, і зараз виходимо до українського глядача з надважливою історією в надважливий для кожного українця день”, – зазначила керівниця напрямку кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Group Надія Коротушка.

Дивіться новий тизер фільму “Снайпер. Білий ворон”

Зйомки фільму проходили протягом 2020 року, у супроводі воєнного консультанта – інструктора зі снайпінгу – та за підтримки Національної Гвардії України. За пів року до початку зйомок виконавець головної ролі, актор Павло Алдошин, пройшов спеціальну воєнну підготовку: зараз набуті навички допомагають йому захищати Батьківщину в лавах ЗСУ.

“Із 2014 року я був у пошуках воєнної історії про добровольця, який став на захист України у боротьбі з російськими загарбниками (…) і врешті-решт натрапив на історію Миколи Вороніна – еко-поселенця із Горлівки, що на Донеччині, який став снайпером. Спочатку я запропонував Миколі зняти фільм, заснований на його історії: ми багато разів бачилися, він читав сценарій, додавав коментарі, – та згодом я вирішив відмовитися від “фільму-біографії” та зробити жанрове кіно. Так у сценарії поступово з’являлися події, яких не було в реальності, але які могли б існувати в реаліях війни на Донбасі”, – розповів співавтор сценарію та режисер-постановник фільму Мар’ян Бушан.

Білий ворон Мар'яна Бушана

Сьогодні ця розповідь крізь призму історії снайпера з позивним Ворон, – історії про воєнне українське безчасся, про роль українських снайперів в російсько-українській війні 2014-2022 років, – є відповіддю на питання “за що ми боремося” та “чому маємо перемогти”.

Ролі у фільмі виконують Павло Алдошин, Марина Кошкіна, Андрій Мостренко, Роман Семисал, Олег Драч, Роман Ясіновський, Олег Шульга. Режисер – Мар’ян Бушан, автори сценарію – Мар’ян Бушан та Микола Воронін, оператор – Костянтин Пономарьов, продюсер – Артем Денисов. Фільм створено кінокомпанією UM Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводять FILM.UA Distribution та Кіноманія.

Дивіться “Снайпер. Білий Ворон” із 24 серпня 2022 року в діючих кінотеатрах України.

Білий ворон Мар'яна Бушана

Білий ворон Мар'яна Бушана

Читайте також

Вийшов трейлер фільму “Залізні метелики” про збитий росіянами літак MH-17