fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цензорка Cinedays

Стрічка «Цензорка» стала найкращим фільмом фестивалю Cinedays 2022

138

Кінокартина «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії отримала «Золоту зірку» за найкращий фільм в офіційному конкурсі 21-го фестивалю європейського кіно Cinedays.

Про це повідомляє Українська Кіноакадемія. Картина словацького режисера і сценариста Петера Керекеша розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

Світова прем’єра фільму «Цензорка» відбулася на Венеційському кінофестивалі, де картину відзначили Нагородою за Найкращий сценарій (Іван Остроховський, Петер Керекеш) у конкурсній програмі «Горизонти».

Після цього успішна фестивальна історія стрічки продовжилась: вона отримала Нагороду «Срібний Х’юґо» за Найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Чикаґо, Нагороду арабських критиків за європейський фільм на Каїрському міжнародному кінофестивалі, а також Ґран-прі Міжнародного кінофестивалю Les Arcs у Франції. У 2022 році фільм «Цензорка» став переможцем у номінаціях найкращі ігровий фільм, режисура, сценарій Словацької Національної кінопремії «Сонце в сітці» (Slnko v sieti), де також нагородою за Найкраще виконання головної жіночої ролі відзначили українку Ірину Кір‘язеву.

Стрічку фільмували в Одесі в 2019 році. Український продюсер – Денис Іванов (компанія «Артхаус Трафік») за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Читайте також

Фільм “Ти – космос” Павла Острікова переміг у секції Work in Progress Одеського МКФ