fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

КІНОСАРАЙ 2022

10-й ювілейний фестиваль «Кіносарай» відбудеться цьогоріч попри повномасштабне російське вторгнення. Змінені локації

132

«ПРОЯВ ВОЛІ» — тема Х ювілейного Міжнародного фестивалю позитивного кіно «Кіносарай», який цьогоріч відбудеться 28-31 липня. Захід пройде у Києві, одразу на двох локаціях.

Цього літа Міжнародний фестиваль позитивного кіно «Кіносарай» мав святкувати своє перше десятиріччя, та провести прекрасне свято кіно на хуторі Обирок, що на Чернігівщині. Але через повномасштабне вторгнення росії в Україну цим планам, як і багатьом іншим на цей рік не довелось втілитись у життя. Обирок, на щастя, неушкоджений, але близькість російського кордону становить велику небезпеку для наших гостей, немає також і мосту на трасі.

Команда фестивалю прийняла рішення провести захід у Києві, одразу на двох локаціях. Перша — це простір SKVO space на березі Дніпра. Це місце максимально наближує атмосферу хутора Обирок посеред столиці. Друга цьогорічна фестивальна локація – артхаусний кінотеатр KINO42 на Подолі, де покази не припиняються навіть під час повітряних тривог, адже кінотеатр знаходиться в укритті.

Другий рік поспіль «Нове українське кіно» виступає інформаційним партнером події.

КІНОСАРАЙ

Тема Х ювілейного фестивалю — «ПРОЯВ ВОЛІ». Команда «Кіносараю» має амбітну мету — з різних боків розповісти про внутрішньоособистісну і колективну силу, яка формує українську жагу до сталого розвитку цивілізації. Цей прояв волі ми бачимо кожного дня на фронті й в тилу. Сплачуючи високу ціну, мільйони українців наближають військову, культурну та ідеологічну перемоги.

Як і завжди, в рамках фестивалю відбудеться показ міжнародної та національної короткометражних програм та добірка фільмів про сталий розвиток.

Спеціальним показом програми Сталий розвиток та фільмом-закриття стане українська премʼєра фільму «Чорнобиль: Втрачені стрічки», 2022. Знята та спродюсована Джеймсом Джонсом. Українським продюсером стрічки став Сергій Солодько. Автор фільму Джеймс Джонс особисто представить фільм та відвідає Київ.

Через тридцять шість років після вибуху Чорнобильського ядерного реактора в Радянській Україні нещодавно знайдені архівні відеоматеріали та записані інтерв’ю з очевидцями намалювали емоційний і захопливий портрет масштабів і тяжкості катастрофи. Архіви відкрили до чого доходив радянський уряд замовчуючи інцидент та обманюючи солдатів, які були направлені для «ліквідації» збитків. «Чорнобиль: Втрачені стрічки» — це повна, неприкрашена правдива історія того, що сталося в одній із найменш зрозумілих трагедій двадцятого століття.

HBO Documentary Films, документальний фільм Sky Original, створений Top Hat Productions спільно зі Sky Studios.

Також, відбудеться низка зустрічей з кіномитцями. Подробиці будуть оголошені трохи згодом.

Квитки на подію: https://secure.wayforpay.com/payment/kinosaray2022

Читайте також

9-й фестиваль позитивного кіно «Кіносарай» оголосив переможців