fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

трейлер Залізні метелики

Вийшов трейлер фільму “Залізні метелики” про збитий росіянами літак MH-17

210

Babylon’13 презентували трейлер документального фільму Романа Любія “Залізні метелики”, який з різних точок досліджує події довкола збиття літака МН-17 на Сході України у 2014 році, а також риторику російських пропагандистів про цю подію.

Стрічка розповідає про один з найбільших воєнних злочинів в сучасній історії, яких вчинили російські військові. 17 липня 2014 року, керуючи зенітним ракетним комплексом «Бук», вони збили пасажирський літак MH17 у небі над українським Донбасом. 298 громадян різних країн стали жертвами російської агресії. Тоді здавалося, що жорстка відповідь світової спільноти лише питання часу й саме вона закінчить війну, яку розв’язала рф руками своїх найманців. Але попри жахливі масштаби катастрофи та сотні смертей мирних людей, злочин досі не покараний. Вирок у справі, яка тривала 8 років мають оголосити до 15 грудня 2022 року.

трейлер Залізні метелики

Скриншот з трейлеру

«Залізні метелики» ретельно складає картину збиття малазійського літака МН-17 та особливу увагу приділяє російській пропагандистській машині, яка постійно змінювала риторику щодо катастрофи. При цьому фільм органічно поєднує у собі архівні кадри, вирізки зі справ та фрагментів телеефіру, інтервʼю, документальні спостереження, елементи перформансу та анімацію.

Дивіться трейлер документального фільму “Залізні метелики”. У відео використані уривки з аудіо перехоплення розмови російських військових, яке стало одним із доказів у справі рейсу MH-17.

Продюсери стрічки: Андрій Котляр, Володимир Тихий, Давид Арматі Лехнер, Ізабель Бертолоне, Міла Жлуктенко. Фільм створюється кінооб’єднанням «Вавилон’13» у копродукції з Trimafilm (Німеччина) та RBB/Arte (Німеччина) за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно.

Світова прем’єра фільму «Залізні метелики» має відбутися взимку 2023 року.

Кадри зі зйомок документальної картини

трейлер Залізні метелики

трейлер Залізні метелики

Читайте також

«Битва за Україну»: У Кам’янці-Подільському знімають короткометражний фільм про війну в Україні (трейлер)