fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм «Цензорка», знятий за участі України, став призером Венеційського кінофестивалю

521

Стрічка «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії отримала Приз за Найкращий сценарій у секції «Горизонти» 78-го Венеційського кінофестивалю.

Про це повідомляє пресслужба Arthouse Traffic. «Цензорка» – дебютна повнометражна ігрова картина словацького режисера Петера Керекеша, яка була представлена у конкурсній програмі «Горизонти» 78-го Венеційського кінофестивалю – найстарішого та одного з найпрестижніших у світі. Картину відзначили Нагородою за Найкращий сценарій (Іван Остроховський, Петер Керекеш).

Фото: Держкіно

Драматичний фільм розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка, і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

Дивіться міжнародний трейлер фільму «Цензорка»

Петер Керекеш – режисер, документаліст, відомий кіновикладач та лідер думок, лауреат фестивалів у Берліні, Лейпцигу і Торонто. Українським продюсером виступив Денис Іванов (компанія «Артхаус Трафік») за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Стрічку фільмували в Одесі в 2019 році. Виробник – Punkchart films, Peter Kerekes Film, RTVS, Артхаус Трафік, Hypermarket Film. Дистриб’ютор – Артхаус Трафік. Ролі у фільмі зіграли Марина Клімова, Ірина Кірізєва, Любов Василіна.

Світова прем’єра «Цензорки» Петера Керекеша відбулася 02 вересня 2021 у конкурсній програмі “Горизонти” 78-го Венеційського кінофестивалю. На українські екрани стрічка вийде в 2022 році.

Раніше проект картини «Цензорка» отримав головні нагороди секцій Work in Progress Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах у 2017 році й Одеського міжнародного кінофестивалю у 2018 році. А у 2021 році художня стрічка Петера Керекеша перемогла на індустрійній платформі Міжнародного кінофестивалю в Трієсті – кртина одержала нагороди Sub-Ti Award і Sub-Ti Access Award в програмі First Cut+ індустрійної платформи When East meets West.

Кадри з фільму

Фото: пресслужба Артхаус Трафік

Постер фільму

Нагадаємо, у 2019 році головну нагороду у конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю “Горизонти” отримав фільм Валентина Васяновича “Атлантида”. Цьогоріч у цій програмі представлені дві українські стрічки — “Носоріг” Олега Сенцова та “Цензорка” Петера Керекеша.

Україна у конкурсних програмах 78-го Венеційського міжнародного кінофестивалю була представлена одразу трьома роботами – і це уперше за 30 років незалежності України: фільмами “Відблиск” Валентина Васяновича, “Носоріг” Олега Сенцова та “Цензорка” Петера Керекеша. Головну нагороду фестивалю отримала стрічка Одрі Діван “Подія” (Франція).

Читайте також

Фільми «Відблиск», «Носоріг» та «Цензорка» представлять на Венеційському кінофестивалі