fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цензорка

Фільм «Цензорка» нагороджено на кінофестивалі в Трієсті

395

Словацько-чесько-українська художня стрічка «Цензорка» режисера Петера Керекеша перемогла на індустрійній платформі Міжнародного кінофестивалю в Трієсті.

Про це повідомляє PR-служба «Артхаус Трафік». Картина одержала нагороди Sub-Ti Award і Sub-Ti Access Award в програмі First Cut+ індустрійної платформи When East meets West Міжнародного кінофестивалю в Трієсті.

«Цензорка» є першою ігровою кінороботою словацького режисера документального кіно Петера Керекеша – лауреата кінофестивалів у Берліні, Лейпцигу і Торонто. У 2014 році автор стрічки хотів реалізувати документальний фільм про тюремних цензорів у різних культурах. Після початку зйомок в Україні, творці вирішили зробити замість документальної картини повнометражний художній фільм.

«Цензорка» розповідає історію молодої жінки Люби, яку було засуджено до ув’язнення за вбивство свого чоловіка. Після народження сина вона відбуває покарання в одеській колонії. Люба не хоче, щоб її дитина опинилася в сиротинці, а саме така доля чекає на всіх дітей ув’язнених після того, як їм виповниться три роки. У колонії Люба зустрічає Ірину, 40-річну жінку, яка працює цензоркою в цій тюрмі.

Стрічку фільмували в Одесі в 2019 році. Українськими продюсерами стали Денис Іванов і кінокомпанія «Артхаус Трафік» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Раніше проект картини «Цензорка» отримав головні нагороди секцій Work in Progress Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах у 2017 році й Одеського міжнародного кінофестивалю у 2018 році.

Світову прем‘єру і вихід фільму у прокат заплановано на 2021 рік.

Читайте також

«Відблиск» Валентина Васяновича отримав премію фестивалю Les Arcs у Франції