fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

крути фільм

В день пам’яті Героїв Крут фільм “Крути 1918” знову покажуть в кінотеатрах

505

З 4 лютого 2021 року історична драма “Крути 1918” повертається на екрани кінотеатрів України. Прокат здійснює компанія B&H film distribution.

Про це повідомляють творці стрічки. В основі сюжету стрічки – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.

За сюжетом до Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу. Місто наповнене агентами Троцького, йде агітація пролетаріїв. Михайло Грушевський видає IV Універсал – про захист України. На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР. Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти. Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію.

Режисером стрічки є Олексій Шапарєв, автором сценарію – Костянтин Коновалов, продюсер картини – Андрій Корнієнко.

Головні ролі у фільмі виконали Євгеній Ламах, Андрій Федінчик, Надія Коверська, Віталій Салій, Олексій Тритенко, Томаш Собчак, Володимир Філатов, Максим Донець, Олександр Піскунов, Олександр Олексенко, Дмитро Олійник та інші.

Нагадаємо, кінопроєкт повнометражного фільму “Крути 1918” став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Проєкт отримав державну фінансову підтримку розміром 25 млн 941 тис. 300 грн. Загальна вартість виробництва фільму склала близько 52 млн грн.

Читайте також –

В мережу офіційно виклали комедію «Припутні» Аркадія Непиталюка