fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Припутні

В мережу офіційно виклали комедію «Припутні» Аркадія Непиталюка

2 096

Телеканал “1+1” виклав у мережу фільм «Припутні» Аркадія Непиталюка –  учасника Каннського кіноринку 2017, абсолютного лідера за кількістю номінацій (11) на другу Національну кінопремію “Золота Дзиґа” 2018 року, переможця у номінації “Найкраща акторка другого плану”.

«Припутні» – дебютна повнометражна стрічка режисера Аркадія Непиталюка, національна прем’єра якої відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі. В український прокат драматична комедія вийшла 28 вересня 2017 року.

Сюжет української житейської комедії засновано на п’єсі українського науковця, журналіста й письменника Романа Горбика «Центр». За нею в 2014 році театральною режисеркою Олександрою Правосудою було постановлено виставу у “Новому українському театрі” під назвою “Невинасімі люди”.

Події фільму розгортаються протягом однієї доби та описують долі трьох жінок: бабусі, доньки та онуки. За сюжетом, Людка з 20-річною донькою Свєткою їдуть в село до бабусі Зіни, аби прибрати на цвинтарі, проте ця щорічна поїздка за добу кардинально змінить життя усіх героїв.

Переглянути житейську комедію «Припутні» Аркадія Непиталюка безкоштовно онлайн можна на YouTube телеканалу “1+1” за посиланням, або у нас на сайті нижче.

Сценарій написаний Аркадієм Непиталюком та Романом Горбиком. Продюсерами виступили Юрій Мінзянов і Влад Ряшин.

У ролях: Дмитро Хом’як, Ніна Набока, Олена Узлюк, Юлія Врублєвська, Юліана Ляпкіна, Яків Ткаченко, Віталій Гарбузюк, Захарій Новицький та ін.

Зйомки проходили на Київщині та Чернігівщині. Стрічка знята зі справжнім українським колоритом, живою чернігівською мовою. «Припутні» — перший повнометражний фільм в історії українського кінематографа, де майже всі актори розмовляють суржиком.

За словами продюсера стрічки Юрія Мінзянова, з самого початку планувалося, що герої у фільмі повинні спілкуватися суржиком адже «[суржик] — це та мова, якою розмовляють в тій місцевості Чернігівської області».

Нагадаємо, у 2017 році стрічка «Припутні» Аркадія Непиталюка була представлена на Каннському кіноринку.

Також картина стала абсолютним лідером за кількістю номінацій на другу Національну кінопремію “Золота Дзиґа” 2018 року і була представлена у 11-ти категоріях. Актриса Ніна Набока стала “Найкращою акторкою другого плану” за роль баби Зіни у фільмі.

Проект фільму «Припутні» став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 4 млн. 287 тис. 500 грн. Загальний бюджет картини склав 8 млн. 575 тис. грн.

Нещодавно комедію «Припутні» Аркадія Непиталюка, створену компанією «Star Media», демонстрували на каналі «1+1».

Цікаво, що короткометражна комедія «Кров’янка» Аркадія Непиталюка 2016 року визнана Найкращим фільмом Національного конкурсу 46-го КМКФ “Молодість” (Molodist Kyiv International Film Festival).

Також «Кров’янка» отримала першу Національну кінопремію «Золота Дзиґа» в номінації «Найкращий ігровий короткометражний фільм», а також увійшла до п’ятої збірки українських короткометражних фільмів «Українська Нова Хвиля».

Читайте також

Фільми “Порядна львівська пані” та “Кров’янка” доступні для перегляду онлайн