fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Захар Беркут

“Захар Беркут” отримав номінацію за “Кращий екшн в іноземному фільмі” на Taurus World Stunt Award

1 387

Фільм “Захар Беркут” Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна змагатиметься в категорії Best Action in a Foreign Film кінофестивалю, де відзначають кращих каскадерів.

Про це повідомляється на офіційному сайті фестивалю Taurus World Stunt Award. Фільм потрапив в номінанти одного з найпрестижніших фахових кінофестивалів завдяки блискучій роботі постановників трюків Павла Авілова, Дмитра Рудого та команди Stantalon Crew. Значний внесок у стрічку зробила також “Кузня фантазій”, які створили для зйомок кілька сотeнь одиниць зброї.

The Taurus World Stunt Awards відзначають кращих каскадерів, що ризикують власним здоров’ям на знімальному майданчику, виконуючи найсміливіші та найкарколомніші трюки.

Захар Беркут

Стрічка була знята за повістю Івана Франка “Захар Беркут”. Події у фільмі відбуваються у 1241 році, коли монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Коли ж військо дійшло до Карпатських гір, воно вирішило зупинитись на перепочинок, в той час як кілька місцевих мисливців на чолі з братами Беркутами потайки пробралися в табір та звільнили полонених. Хан дізнається про це та не тямить себе люті, після чого вирішує негайно вирушити в гори та знайти братів Беркутів. У цьому допомагає місцевий зрадник, який показує йому та війську таємний прохід у горах.

Головні ролі у фільм виконали Роберт Патрік, Алекс Макніколл, Поппі Дрейтон, Томмі Фленаган, Андрій Ісаєнко, Цегмід Церенболд, Олег Волощенко, Роккі Майєрс, Аліна Коваленко, Єржан Нуримбет, Віктор Жданов та інші.

Фільм “Захар Беркут” став переможцем 9-го конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно. Бюджет фільму мав скласти ₴75 млн, з яких ₴30 млн — підтримка Держкіно, але кінцевий загальний кошторис стрічки склав ₴113,5 млн.

Фільмування натурної частини стрічки відбувалося в Карпатських горах та під Києвом. Серед відомих місць знімання було озеро Синевир.

Нагадаємо, фільм “Захар Беркут” отримав 7 номінацій на Четвертій Національній кінопремії “Золота Дзиґа”, з яких переміг у 3 – Найкраща робота художника-постановника (Владлен Одуденко), Найкращий грим (Алла Леонова) та Найкращий дизайн костюмів (Антоніна Белінська).

Стрічка насичена великою кількістю батальних сцен, складних трюків, фехтування на середньовічній зброї.

Читайте також

Коні, люди та монети: фільм “Захар Беркут” у цифрах (інфографіка)