fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

28 BookForum оголосив цьогорічну програму та почесних гостей фестивалю

788

28 Львівський міжнародний BookForum, який проходитиме з 15 по 19 вересня 2021 року, вперше за всю історію відбудеться у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Цього року один з фокусів фестивалю — це кіно. Повна програма.

Наймасштабніша культурна подія України та один з найбільших літературних фестивалів у Центрально-Східній Європі — 28 BookForum в цьому році відбудеться 15-19 вересня у Львові. Вперше за всю історію фестиваль відбудеться в гібридному форматі: офлайн та онлайн, тож приєднатися до головної культурної події України можна зі всього світу.

Програма фестивалю, який об’єднує письменників, поетів та інтелектуалів з усього світу, налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема – 25 іноземних авторів з 21 країни світу. Всі ці події детально розкриватимуть фокусну тему цьогорічного фестивалю — “Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними”. Куратор фокусної теми – відомий український перекладач та літературознавець Юрко Прохасько.

Як повідомляє пресслужба ГО “Форум Видавців”, також один з фокусів фестивалю — це кіно. Плануються кінопокази, а також очікується у якості почесного гостя володар Нагороди за найкращий сценарій на 58-му Каннському кінофестивалі Ґільєрмо Арр’яга, який завітає до Львову вперше. Фільми за його сценаріями здобули премію BAFTA та номіновані на “Оскар”. Ґільєрмо Арр’яга представлятиме на 28-му Львівському міжнародному BookForum сучасних авторів Південноамериканської літератури.

Цього року вперше в історії незалежної України Нобелівська лауреатка братиме участь в українському літературному фестивалі. Це – почесна гостя фестивалю, Нобелівська лауреатка, володарка премій “Ніке” Ольга Токарчук. Зустріч з гостею відбудеться онлайн 18 вересня о 15:30.

Фото: facebook @bookforum

Також на BookForum ділитимуться досвідом спеціальні гості – 93-річна психотерапевтка, що пережила Голокост, письменниця Едіт Еґер, іспанська письменниця та художниця Ірен Сола.

Ніч поезії 28 BookForum прийматиме РадіоГараж, куруватиме музику та поезію нон-стоп Юрій Андрухович. Тож 19-го вересня готуйтеся до літературної вечірки.

Цього року 28 BookForum знов запрошує на спецпроєкти партнерів: дискусії з провідними письменниками престижної премії EUPL; зустріч з молодими поетами Європи з Versopolis; побачити нову мапу України, книжку про нацспільноти та віртуально подорожувати Кримом з Ukraїner; дискусії про переклади з Translatorium; познайомитися з авторами сучасної Азербайджанської літератури; послухати зірок PEN та чимало іншого.

Улюблені затишні локації львів’ян теж цього року кипитимуть фестивальним життям: 28 BookForum розвернеться на площі Ринок, у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса, Музеї етнографії та художнього промислу Інституту Народознавства НАН України та у Радіогаражі.

Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.

Нагадаємо, у 2020 відбувався 27 BookForum. Через пандемію COVID-19 подія проходила онлайн. Фестиваль став онлайн-майданчиком для обговорення суспільно важливих тем, що дозволило багатьом людям відвідати подію не виходячи з дому, фестивль також став ще доступнішим для маломобільних груп населення. Загальне охоплення перегляду подій фестивалю становило понад 400 тисяч. Записи зустрічей досі доступні на сайті форуму.

«Досвід проведення 27 BookForum в онлайн-форматі дозволив зробити цьогорічний фестиваль доступнішим для тих, хто не може приїхати до Львова», – зазначають організатори.

Засновниками та організаторами головного культурного фестивалю країни є неприбуткова громадська організація «Форум Видавців». Захід відбудеться за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним парнером події.

Місія BookForum – реалізація проєктів, що спрямовані на популяризацію читання, розвиток книжкового ринку та підвищення культурного і освітнього рівня суспільства.

Читайте також

“Зоряна ніч” у Харкові: які українські фільми покажуть у кінотеатрі просто неба