“Зоряна ніч” у Харкові: які українські фільми покажуть у кінотеатрі просто неба
«Ціна правди», «Погані дороги», «Віктор Робот», «Фокстер & Макс», «Плем’я», «Бобот та енергія Всесвіту» та інші найкращі сучасні українські стрічки, які “Зоряна ніч” покаже з 3 по 18 вересня у Літопарку Центрального Парку ім. Горького в Харкові.
За тиждень розпочинаються безкоштовні покази кращих українських сучасних кінострічок у добірку кінотеатру “Зоряна ніч. Кіно просто неба”, які стали найуспішнішими в прокаті, зібравши найбільші бокс-офіси. Роповідаємо, яке українське кіно різного жанру – від комедії та анімації до драми та бойовику – демонструватиметься з 3 по 18 вересня у Літопарку Центрального Парку ім. Горького в Харкові.
Інформація щодо показів фільмів буде оновлюватися. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua розповість найцікавіше.
Погані дороги
Фільм-призер Венеційського кінофестивалю – повнометражний дебют драматургині та сценаристки Наталки Ворожбит, екранізація її хітової однойменної п’єси, яку ставили у Лондоні та Києві.
Стрічка складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».
У фільмі зіграли: Юрій Кулініч, Оксана Черкашина, Зоя Барановська, Марина Клімова, Анна Жураківська, Ігор Колтовський, Юлія Матросова, Анастасія Паршина, Катерина Жданович, Андрій Лелюх, Володимир Гурін, Дмитро Орлов, Оксана Вороніна, Сергій Соловйов.
Атлантида
Фільм Валентина Васяновича про майбутню перемогу України у війни з Росією — один із найтитулованіших українських фільмів сучасності. «Атлантида» отримала широкий міжнародний успіх: драму показали на понад 50 фестивалях. Так, стрічка перемогла у секції «Горизонти» 76-го Венеційського кінофестивалю та взяла головні призи на кінофорумах Токіо та Денвера.
За сюжетом події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.
Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду “Повернись живим” Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк.
Гірська жінка на війні
Драматичний фільм «Гірська жінка: на війні» 2018 року (копродукції Франції, Ісландії та України) – володарь премії SACD та Rail d’Or 71-ого Каннського МКФ.
Стрічка ісландського режисера Бенедикта Ерлінґссона, яка розповідає про екоактивістку Хатлу, що вирішує всиновити дівчинку з України, однак раптово вона постає перед вибором — нове життя з дитиною або захист довкілля, отримала низку національних та міжнародних нагород.
За сюжетом, Хатла – диригентка хору, їй за п’ятдесят, однак за лаштунками тихої рутини вона веде таємне життя пристрасної захисниці екології. Коли Хатла планує свою найбільшу та найсміливішу операцію, вона отримує неочікуваного листа, який змінює все. Її заявку на усиновлення дитини нарешті схвалено, і на неї чекає маленька дівчинка з України. Оскільки Хатла готується покинути свою роль диверсанта та захисника нагір’я, щоб виконати свою мрію стати матір’ю, вона вирішує здійснити ще одну фінальну атаку, щоб завдати руйнівного удару алюмінієвій промисловості.
У фільмі знімалися відомі ісландські музиканти Давід Тор Йонссон, Магнус Трюгвасон Еліасен і Омар Ґвюдйонссон та учасниці українського жіночого хору: Ірина Данилейко, Галина Гончаренко, Сусанна Карпенко. У 2019 фільм отримав нагороду «Золота дзиґа» за Найкращу пісню «Моя мамонько рідненька», яку виконали саме Ірина Данилейко, Галина Гончаренко, Сусанна Карпенко.
Віктор Робот
Українська анімаційна стрічка «Віктор_Робот» – володар Призу глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю 2020 та найкращий анімаційний фільм за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо» 2020.
Події стрічки відбуваються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає. Дівчинка разом з помічником – крихітним роботом Віктором – вирушає на його пошуки. Так починаються захопливі пригоди двох друзів.
Героїв стрічки озвучили зіркові українські актори Римма Зюбіна, Віктор Жданов, Василь Мазур, Богдан Бенюк, Анатолій Хостікоєв, Марія Аглоткова.
Ціна правди
Історичний трилер польської режисерки, номінантки на премію “Оскар” Агнешки Голланд. «Ціна правди» розповідає про валлійського репортера Гарета Джонса, який у 1933 році приїхав до СРСР і розслідував події Голодомору, що першим у західній пресі розповів про голод в Україні.
Стрічка копродукції України, Польщі та Великої Британії увійшла в рейтинг найкращих картин від британського видання The Guardian, де посіла місце разом з такими стрічками, як “1917” та “Паразити”.
За сюжетом фільму валлійський журналіст та радник британського прем’єр-міністра Гарет Джонс шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс, яка відкриває йому очі на “радянську утопію”, і Гарет, попри смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він наближається до розкриття правди про найбільшу трагедію українського народу – Голодомор.
У стрічці знялись Джеймс Нортон (серіал “Війна і мир”), Ванесса Кірбі (“Корона”, “Місія нездійсненна: Фолаут”), Пітер Сарсгаард (“Чудова сімка”), Джозеф Моул (“Гра престолів”) і Кеннет Кренем (“Малефісента”). Також у картині зіграли українські актори Яків Ткаченко та Олег Драч.
Кіборги
Військова драма «Кіборги» Ахтема Сеітаблаєва розповідає про «кіборгів» – українських військових, які обороняли Донецький аеропорт з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року. Прототипами головних героїв стали справжні учасники російсько-української війни. Під час зйомок військові виступили в ролі консультантів.
За сюжетом, протягом двотижневого чергування в аеропорту одного батальйону в 2014 році. Добровольча група вперше приїздить до гарячої точки, яку вже чотири місяці обороняють наші військові та віч-на-віч стикається зі страшним обличчям війни: захищати аеропорт стають не лише професійні військові, а й добровольчі корпуси. Це зіткнення – безумовний виклик для всього світу – стає початком формування нової самоідентифікації громадян України.
В ролях: В’ячеслав Довженко, Андрій Ісаєнко, Роман Ясіновський, Макар Тихомиров, Віктор Жданов, Олександр Піскунов, Костянтин Темляк, Роман Семисал, Олександр Загородний, Владислав Журенко, Олег Драч, Олександр Мельник, Всеволод Шекіта, Ігор Салімонов, Євген Нищук, Андрій Шараскін, Олександр Лаптій.
Плем’я
«Плем’я» — один із найбільш титулованих фільмів сучасного українського кінематографа. Стрічка Мирослава Слабошпицького вийшла в прокат у десятках країн та була представлена на понад 100 кінофестивалях світу, де отримала понад 40 нагород, серед яких нагорода від Європейської кіноакадемії і три призи Каннського кінофестивалю. Також стрічка увійшла в топ-50 кращих фільмів 2010-х років за версією журналу Rolling Stonе.
Кримінальна драма є експериментом у галузі кіно і повністю знята мовою жестів без субтитрів і закадрового голосу. Головний герой стрічки Сергій потрапляє в спеціалізований інтернат для людей із вадами слуху, де діє кримінальна організація «Плем’я». Намагаючись вписатися в ієрархію школи, Сергій бере участь у кількох пограбуваннях, однак кохання змушує його порушити неписані закони племені.
В ролях: Григорій Фесенко, Яна Новикова, Роза Бабій, Ярослав Білецький, Олександр Дзядевич, Олександр Осадчий, Іван Тишко, Олександр Сидельников, Олександр Паніван, Кирило Кошик та ін.
Фокстер & Макс
Сімейний пригодницький фільм-фентезі про пригоди хлопчика Макса та пса-супергероя Фокстера режисера Анатолія Матешко, який визнаний переможцем Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” в номінаціях “Найкращий монтаж” – Тетяна Ходаківська, Володимир Запрягалов, “Найкращі візуальні ефекти” – Артем Сушильников, Дмитро Овчаренко.
За сюжетом, школяр Макс знаходить балончик із нанофарбами і малює зображення собаки. Несподівано намальоване хлопцем графіті оживає і перетворюється на собаку-наноробота з суперможливостями. Про це дізнається небезпечний злочинець, який починає за ними полювати. Але разом ці двоє готові дати будь-кому відсіч! На них чекають неймовірні пригоди і особлива місія – захистити себе та врятувати світ.
В ролях: Богдан Козій, Віталія Турчин, Томаш Освєчінскі, Максим Самчик, Роман Халаїмов, Дар’я Полуніна, Макс Родіонов, Влад Мамчур, Анастасія Матешко.
DZIDZIO Контрабас
Повнометражна комедія “#DZIDZIO Контрабас” зібрала один з найбільш рекордних в українському прокаті бокс-офісів у розмірі більше 22 млн грн за весь період прокату, що тривав 11 тижнів, і його переглянуло 310 000 глядачів. також фільм отримав Премію глядацьких симпатій «Золота дзиґа» 2018 року.
Якщо трійця йолопів вирішила зайнятися незаконною справою, чекай кінця світу локального масштабу. Вони виросли на кордоні, тому де знайти “легкi” грошi – для них не питання. Але коли на шляху з’являється гарна дівчина, всім планам капець. Тож американські гiрки порівняно з їхніми пригодами – це легке погойдування. Але нашi герої заради мрії готові на все.
Ролі зіграли Михайло Хома, Олена Лавренюк, Назарій Гук, Орест Галицький, Сергій Либа, Галина Хома, Олексій Вертинський, Ігор Кондратюк, Володимир Горянський, Римма Зюбіна та інші.
11 дітей з Моршина
“11 дітей з Моршина” — комедійний фільм 2018 року режисера Аркадія Непиталюка.
Усім відомо, що Моршин був заснований на місці падіння метеорита, який багатий на рідкісний метал – осмій. Прагнучи заробити легкі гроші, Сніжана вирішує обдурити всіх і заволодіти коштовним об’єктом. Усе б нічого, якби на її шляху не з’явилися 11 дітей з Моршина. Згуртувавшись у єдине ціле заради єдиної мети, вони розпочинають боротьбу проти несправедливості.
У ролях: Олена Лавренюк, Олександр Піскунов, Ксенія Жданова, Олександр Скічко, Сергій Бабкін, Гарік Корогодський, Ада Роговцева, Володимир Горянський, Людмила Єфименко та інші.
Бобот та енергія Всесвіту
Фільм 2018 року режисера Максима Ксьонди у 2019 році отримав III премію в номінації «Повнометражний ігровий фільм» Національної програми Рівненського МКФ «Місто Мрії», та Спеціальну нагороду за Найкращі спецефекти на Кам’янець-Подільському МКФ «БРУКІВКА».
Звичайний дитячий табір. Наш час. Вадик, 12-річний фантазер-брехло, з прикрої помилки стає відщепенцем серед своїх друзів. Ще вчора він був душею компанії, а сьогодні ніхто не хоче з ним спілкуватися. Не звиклий бути на периферії життя, Вадик, відчайдушно намагається зробити подвиг і повернути повагу товаришів, проте за волею долі, замість цього, потрапляє в центр протистояння двох неземних сил. З одно боку – безлика і всемогутня “Енергія”, яка створила світобудову, даючи їй розвиток і трансформацію.
Те, що ми звикли називати прогресом, те, що, як нам здається, підняло нас з печерного, на сучасний рівень. З іншого – стародавня цивілізація, яка на своєму прикладі знає, що кінцева форма розвитку енергії – вибух. Вибух, який змітає будь-яку форму життя, знищуючи старий і починаючи новий виток її розвитку. Навіть у самій сміливій фантазії, Вадик не міг уявити, що потрапить в таку халепу. Звиклий бути героєм у своїх розповідях, Вадик ніяк не думав ставати їм насправді. Адже розповідати про вигадану сміливість легко, а от подолати справжній страх вдається не кожному. Тепер Вадику потрібно зробити подвиг не заради поваги друзів, а заради запобігання глобальної катастрофи.
В ролях: Віктор Григор’єв, Іванна Бородай, Ігор Мірошниченко, Володимир Ращук, Тарас Шевченко, Микола Зміївський.
Додому (оновлено)
Драма «Додому» з Ахтемом Сеітаблаєвим у головній ролі, яка є дебютною повнометражною стрічкою режисера Нарімана Алієва. Світова прем’єра відбулася на 72-му Каннському кінофестивалі в конкурсній програмі «Особливий погляд». Фільм було обрано в якості національного претендента від України на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Також стрічка увійшла до лонг-листу 77-ї премії «Золотий глобус» у відповідній категорії.
«Додому» розповідає історію кримськотатарської родини, розділеної після анексії Криму Росією. У кримського татарина Мустафи помирає первісток Назім. Батько приїжджає до Києва, де жили два його сини після початку війни, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати на батьківщині, в Криму, згідно з традиціями. Хлопець не розуміє намірів батька й не хоче повертатися з мирного Києва в Крим, але не наважується на непослух.
Ролі зіграли Ахтем Сеітаблаєв, Ремзі Білялов, Віктор Жданов, Дар’я Баріхашвілі, Анатолій Маремпольський, Вероніка Лук’яненко, Акмаль Гурезов, Лариса Яценко.
Захар Беркут (оновлено)
Кіносценарій до історичного екшену «Захар Беркут» режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна, українсько-американського виробництва, створений на основі однойменної повісті українського класика Івана Франка.
За сюжетом, 1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців – брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити багаточисельного ворога.
Ролі зіграли Роберт Патрік, Алекс Макніколл, Поппі Дрейтон, Томмі Фленаган, Андрій Ісаєнко, Цегмід Церенболд, Олег Волощенко, Роккі Майєрс, Аліна Коваленко, Єржан Нуримбет, Віктор Жданов, Елісон Дуді, Аян Отепберген, Олег Стефан, Олівер Тревена, Дуалет Абдігапаров, Марина Кошкіна та інші.
__________________
Дата: З 03 по 18 вересня 2021 року
Локація: Літопарк в Центральному парку ім. Горького
Початок о 20:00. Вхід вільний!
Нагадаємо, кінотеатр просто неба “Зоряна ніч” взяв собі за мету популяризувати українське сучасне кіно серед східноукраїнського глядача, пропонуючи харків’янам та гостям міста не просто безкоштовно подивитись якісне кіно просто неба, але й зустрітися та поспілкуватися із творчими групами, режисер(к)ами, героями стрічок.
Організовує подію Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Think Tank Ukraine. Портал “Нове українське кіно” виступає медіапартнером заходу.
Читайте також