fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм Ціна правди

“Ціна правди”: The Guardian назвав фільм про голодомор в Україні одним з найкращих за рік

938

Фільм “Ціна правди” режисерки Агнешки Голланд, який розповідає про події 1932-1933 років в Україні, увійшов в рейтинг найкращих картин британського видання The Guardian разом з такими фільмами, як “1917” та “Паразити”.

Рейтинг відомого британського видання The Guardian було опубліковано 12 травня. Стрічки в ньому розставлені за датою виходу в британський прокат. “У Агнешки Холланд є заснована на реальних подіях історія, про яку досі небагато розповідали. І єдиний можливий позитивний герой, через якого її можна донести. Це картина з мускулами і силою”, – написали вони.

За сюжетом валлійський журналіст та радник британського прем’єр-міністра Гарет Джонс шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс, яка відкриває йому очі на “радянську утопію”, і Гарет, попри смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він наближається до розкриття правди про найбільшу трагедію українського народу – Голодомор. Відкриття Джонса стали підґрунтям для написання алегоричного роману “Колгосп тварин” (1945) Джорджа Орвелла.

Фільм “Ціна правди” знято в копродукції України, Польщі та Великої Британії, зйомки відбувалися в усіх трьох країнах. Україна витратила на стрічку 26 млн грн, а загальний її бюджет становить 262,2 млн грн. Московські місця у фільмі відтворили у Харкові, де заради зйомок перекривали центральну площу міста.

Головні ролі виконали Джеймс Нортон (серіал “Війна і мир”), Ванесса Кірбі (“Корона”, “Місія нездійсненна: Фолаут”), Пітер Сарсгаард (“Чудова сімка”), Джозеф Моул (“Гра престолів”) і Кеннет Кренем (“Малефісента”). Також у картині зіграли українські актори Яків Ткаченко та Олег Драч.

Саундтреком до стрічки виступила пісня “Ціна правди” Джамали, яка прозвучить у фінальних титрах однойменного фільму про валійського репортера Гарета Джонса.

Читайте також

Цікаві факти про фільм “Ціна правди” Аґнєшки Голланд