fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Весільний спадок

До Дня вишиванки представили офіційний постер фільму “Весільний спадок”

820

“Весільний спадок” – це повнометражний документальний фільм, в якому розповідається про весільні звичаї та обряди з різних куточків України. На постері – традиційний весільний образ нареченої Черкаської області, Черкаського району, села Яснозір’я.

Стрічка “Весільний спадок” – це повнометражний документальний фільм про весільні звичаї та обряди 8 областей України: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької. Як повідомляє Держкіно, в картині ми побачимо основних учасників та героїв українського весілля, традиційні обрядодійства та атрибути, автентичні костюми, почуємо весільні музику та співи.

Всі костюми, показані у фільмі, є автентичними національними строями, які ретельно зберігаються у приватних колекціях, а пісні, що звучатимуть у стрічці, є до цього часу невідомими регіональними весільними піснями, які було знайдено, записано та відтворено спеціально для цього проєкту.

“Весільний спадок” є частиною етнографічного кіновсесвіту під назвою «Спадок». Дивіться офіційний трейлер проєкту “Спадок”:

Окрім акторів, які відтворюють весільні обряди на екрані, у фільмі також відомі історики, фольклористи, етнографи та колекціонери Марія Квітка, Роксоляна Шимчук, Олександра Сторчай, Володимир Щибря, Ігор Перевертнюк.

“Весільний Спадок” є не лише унікальною збіркою невідомих до цього часу матеріалів, свідчень та реконструкцій: це ще й кіно про людей, які все своє життя займаються зберіганням та відновленням української традиційної культури.

“На жаль, через певні історичні фактори, через певні впливи, наші традиції були спаплюжені, знецінені та подекуди навіть знищені. Ми втратили цілий пласт культури. Тому ми прагнемо відтворити й розкрити красу минулого, красу пращурів. Проєкт Весільний спадок створений для того, аби ми могли ще більше пишатися нашою Батьківщиною. Адже традиція залишає у спадок поколінням найцінніше!” – коментує науковий експерт проєкту Марія Квітка.

На презентованому постері зображено традиційний весільний образ нареченої Черкаської області, Черкаського району, села Яснозір’я.

Весільний Спадок Постер

Стрічка створюється компанією FILM.UA Television за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Режисером та оператором фільму є Олексій Гуз, продюсер – Олена Малкова. Композитори – Олег Мороз Ярославович та Марія Квітка.

Національний прокат фільму “Весільний спадок” планується орієнтовно у 2020-2021 році.

Читайте також

Як створювались візуальні ефекти для фільму “Віддана” Христини Сиволап