fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цензорка Les Arcs

Фільм «Цензорка» отримав Ґран-прі фестивалю Les Arcs у Франції

345

Драма «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії, присвячена темі материнства в українських в’язницях, отримала головну нагороду Міжнародного кінофестивалю Les Arcs у Франції.

Про це повідомляє PR-служба стрічки. Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

Дивіться міжнародний трейлер фільму «Цензорка»

Головні ролі в картині виконали: Марина Клімова, Ірина Кірізєва, Любов Василіна та інші. Стрічку фільмували в Одесі в 2019 році.

Світова прем’єра фільму «Цензорка» відбулася в межах конкурсної програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю, де картину відзначили Нагородою за Найкращий сценарій (Іван Остроховський, Петер Керекеш). Після цього успішна фестивальна історія стрічки продовжилась: вона отримала Нагороду «Срібний Х’юґо» за Найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Чикаґо, а також Нагороду арабських критиків за європейські фільми на Каїрському міжнародному кінофестивалі.

За темою: Фільм «Цензорка» висунуто на «Оскар» від Словаччини

Цензорка Les Arcs

«Цензорка» – дебютна повнометражна ігрова картина словацького режисера Петера Керекеша. Українським продюсером є Денис Іванов (компанія «Артхаус Трафік») за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

На 13-му Міжнародному кінофестивалі Les Arcs, який триває у Франції до 18 грудня, фільм «Цензорка» був представлений в основній конкурсній програмі та отримав Ґран-прі.

На українські екрани стрічка вийде в 2022 році.

Читайте також

Фільм «Клондайк» увійшов до програми Берлінале-2022 (тизер)