fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цензорка оскар

Фільм «Цензорка» висунуто на «Оскар» від Словаччини

303

Драма Петера Керекеша «Цензорка», знята за участі України та присвячена темі материнства в українських в’язницях, висунута Словаччиною на премію «Оскар».

Про це повідомляє «Артхаус Трафік» на свой сторінці у Facebook. Фільм «Цензорка» змагатиметься за здобуття номінації на премію «Оскар» в категорії «Міжнародний повнометражний фільм».

Дебютна картина словацького режисера Петера Керекеша, створена у копродукції України, Словаччини та Чехії, цього року отримала Приз за Найкращий сценарій у секції «Горизонти» 78-го Венеційського кінофестивалю.

За темою: Фільм «Цензорка», знятий за участі України, став призером Венеційського кінофестивалю

Раніше проект картини «Цензорка» отримав головні нагороди секцій Work in Progress Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах у 2017 році й Одеського міжнародного кінофестивалю у 2018 році. А у 2021 році художня стрічка Петера Керекеша перемогла на індустрійній платформі Міжнародного кінофестивалю в Трієсті – картина одержала нагороди Sub-Ti Award і Sub-Ti Access Award в програмі First Cut+ індустрійної платформи When East meets West.

Цензорка оскар

Драматичний фільм розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка, і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

Дивіться міжнародний трейлер фільму «Цензорка»

Головні ролі у фільмі виконали: Марина Клімова, Ірина Кірізєва, Любов Василіна та інші. Стрічку фільмували в Одесі в 2019 році.

Виробник – Punkchart films, Peter Kerekes Film, RTVS, Артхаус Трафік, Hypermarket Film. Українські продюсери фільму: Денис Іванов та Arthouse Traffic за підтримки Міністерство культури та інформаційної політики України. Дистриб’ютор – Arthouse Traffic.

На українські екрани картина вийде в 2022 році.

Цензорка оскар

Нагадаємо, Український оскарівський комітет обрав драму «Погані дороги» Наталки Ворожбит у якості національного претендента на премію «Оскар» у номінації «Міжнародний повнометражний фільм».

За темою: «Погані дороги» – претендент на «Оскар» від України

Також, копродукційна драма «Ольга» режисера Елі Ґраппа – про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан – стала претендентом від Швейцарії на здобуття номінації на премію «Оскар» як найкращий міжнародний художній фільм.

Читайте також

Життя красиве, коли кольорове: вийшов перший тизер фільму “Я, “Побєда” і Берлін”