fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги Оскар

«Погані дороги» – претендент на «Оскар» від України

324

Український оскарівський комітет обрав драму «Погані дороги» Наталки Ворожбит у якості національного претендента на премію «Оскар» у номінації «Міжнародний повнометражний фільм».

Про це повідомляє Держкіно. З урахуванням конфлікту інтересів, цього року фільм від України обирали 11 членів Українського Оскарівського комітету. Участь у національному відборі брали 5 фільмів, всі вони є створеними за державної підтримки.

Стрічка Наталки Ворожбит “Погані дороги” отримала 5 голосів та 3 додаткові бали (даються за світову прем’єру на фестивалі класу “А”, нагороду на фестивалі класу “А” та рецензії у міжнародних профільних виданнях). Стрічка Валентина Васяновича “Відблиск” – 2 голоси та 2 додаткових бали, фільм Олега Сенцова “Носоріг” – 1 голос та 2 додаткових бали, фільм Катерини Горностай “Стоп-Земля” – 3 голоси та 3 додаткових бали, фільм Віллена Новака “Чому я живий” – 0 голосів та 0 додаткових балів.

“Цьогоріч відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, в кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. В результаті Український Оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали «Поганим дорогам» свої призи, – прокоментував Голова Українського Оскарівського комітету Алік Шпилюк.

Погані дороги

«Погані дороги» – повнометражний дебют драматургині та сценаристки Наталки Ворожбит, екранізація її хітової однойменної п’єси, яку ставили у Лондоні та Києві.

Стрічка складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».

У фільмі зіграли: Юрій Кулініч, Оксана Черкашина, Зоя Барановська, Марина Клімова, Анна Жураківська, Ігор Колтовський, Юлія Матросова, Анастасія Паршина, Катерина Жданович, Андрій Лелюх, Володимир Гурін, Дмитро Орлов, Оксана Вороніна, Сергій Соловйов.

Світова прем’єра стрічки «Погані дороги» відбулася у програмі «Тиждень критики» Венеційського кінофестивалю в 2020 році, де вона здобула нагороду в номінації «Найбільш інноваційна стрічка в конкурсі». Українська прем’єра фільму відбулася на фестивалі «Київський тиждень критики». Стрічка отримала три нагороди премії кінокритиків «Кіноколо», а також чотири статуетки національної кінопремії «Золота Дзиґа 2021».

Погані дороги

Фільм вироблено компанією Kristi Films (продюсер – Юрій Мінзянов) за підтримки Українського культурного фонду, який виділив на нього 11 млн грн. Промокампанію фінансує Держкіно. У широкий український прокат «Погані дороги» вийшли 20 травня 2021 року.

Нагадаємо, раніше Наталка Ворожбит отримала державну премію Олександра Довженка за 2021 за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва.

Читайте також

Фільм “Ольга” Елі Ґраппа про українську гімнастку висунуто на “Оскар”