fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ольга Елі Ґраппа

Фільм “Ольга” Елі Ґраппа про українську гімнастку висунуто на “Оскар”

480

Копродукційна драма “Ольга” режисера Елі Ґраппа – про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан – стала претендентом від Швейцарії на здобуття номінації на премію “Оскар” як найкращий міжнародний художній фільм.

Про це повідомляє Українська кіноакадемія на своїй сторінці у Facebook. Фільм режисера Елі Ґраппа був створений у копродукції Франції, Швейцарії та України. Дія стрічки відбувається у 2013 році. 15-річна гімнастка мусить обрати між Швейцарією, де вона тренується до чемпіонату Європи в рамках підготовки до Олімпіади, та Україною, де її мати-журналістка висвітлює події Євромайдану.

Головну роль у фільмі “Ольга” виконала гімнастка з Луганська, вихованка Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного Анастасія Будяшкіна. Стрічку знято в Україні за участі кінокомпанії Pronto Film, продюсери – Максим Асадчий, Сашко Чубко.

Світова прем’єра картини відбулась на ювілейному 60-му Каннському тижні критики в рамках 74-го Каннського кінофестивалю, де фільм отримав нагороду за сценарій. Стрічка також була представлена на 12-му Odesa International Film Festival в програмі “Фестиваль Фестивалів”.

За темою: Стрічка Елі Граппа «Ольга» отримала приз за найкращий сценарій на Каннському тижні критики

В Україні фільм “Ольга” режисера Елі Ґраппа вийде у широкий кінотеатральний прокат у лютому 2022 року.

Ольга Елі Ґраппа

Нагадаємо, Український Оскарівський Комітет оприлюднив список фільмів, що беруть участь у національному відборі на висування фільму від України на премію Американської Академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”. Згідно з оприлюдненою інформацією у цьому році в національному відборі участь братимуть 5 фільмів: “Відблиск” режисера Валентина Васяновича, “Носоріг” Олега Сенцова, “Погані дороги” Наталки Ворожбит, “Стоп-Земля” Катерини Горностай та стрічка “Чому я живий” режисера Віллена Новака.

Читайте також

Фільм «Цензорка», знятий за участі України, став призером Венеційського кінофестивалю