fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

чому я живий

Про зйомки: творці фільму “Чому я живий” представили бекстейдж

473

Презентовано відео-бекстейдж зі зйомок фільму “Чому я живий” з коментарями творчої групи. Драма Віллена Новака у національному прокаті з’явиться з 4 листопада.

Фрагментом зі зйомок фільму “Чому я живий” поділилися творці стрічки на своїй сторінці у Facebook. Картину копродукції Україна, Грузія знято за оповіданням письменника та драматурга Євгена Митька “Тепер я турок, не козак…”.

«Це картина надзвичайна. Про людські долі. Про непростий вибір у житті та стійкість», – йдеться в описі.

Побут довоєнного Маріуполя і складні відносини співжиття різних національностей, події Другої світової війни на території України, колабораціонізм і знищення єврейського населення – стрічка закликає до терпіння і людяності, взаємовиручки та любові.

За темою: Фільм “Чому я живий” Віллена Новака вийде в прокат 4 листопада (трейлер)

Дивіться перший фрамент відео зі зйомок фільму «Чому я живий» з коментарями творчої групи.

В епічній історії про кохання українки та єврея на початку Другої світової війни розповідь ведеться від хлопчика Женьки, який дитячими очима дивиться на світ, що його оточує. Навіть період війни у його рідному місті Маріуполі показано через призму дитячого сприйняття.

За сюжетом, події фільму відбуваються у Маріуполі. Довоєнне життя в невеликому українському місті на березі Азовського моря. 17-річні Фрося і Льончик перебувають у вирі першого пристрасного кохання і мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей. Дуже важко батькові дівчини поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця.

Дивіться офіційний трейлер фільму “Чому я живий” Віллена Новака.

Роль Женьки виконав юний актор Максим Горай. Одну з головних ролей у фільмі “Чому я живий” зіграв дворазовий володар кінопремії “Золота дзиґа” Віктор Жданов («Захар Беркут», «Додому», «Кіборги. Герої не вмирають»).

У фільмі також зіграли: Артем Вільбік, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Анастасія Борисова, Анастасія Марків, Роланд Мішко, Олексій Горбунов, Олена Рєпіна, Георгій Делієв та інші. Оператор-постановник фільму – Данил Дєдков, художник-постановник – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський.

Стрічку створено Одеською кіностудією (продюсери – Андрій Осіпов, Олена Дементьєва) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У вересні цього року фільм “Чому я живий” отримав спеціальну відзнаку на Міжнародному кінофестивалі у Софії (Болгарія) “Слов’янська казка”.

Драма вийде на великі екрани кінотеатрів 4 листопада 2021 року.

Нагадаємо, фільм “Чому я живий” Віллена Новака цього року брав участь в національному відборі на висування на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Міжнародний повнометражний фільм” від України. У якості національного претендента Український оскарівський комітет обрав драму «Погані дороги» Наталки Ворожбит.

Читайте також

Завершено зйомки фільму «Довбуш» Олеся Саніна (backstage відео)