fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

червоні рюкзаки

Кіт Лісовий: вийшов перший випуск програми «Червоні рюкзаки» на youtube

353

Перша серія дитячих освітньо-розважальних програм «Червоні рюкзаки» присвячена Лісовому коту — рідкісній тварині дельти Дуная.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно”, творці планують викладати по програмі до кінця жовтня на youtube-каналі продакшена «Добранічфільм». Окрема секція програм буде присвячена туризму, техніці безпеки та виживанню у польових умовах.

За темою: «Червоні рюкзаки»: на Одещині знімають дитячий проєкт про рідкісних тварин дельти Дунаю

Перша серія дитячих освітньо-розважальних програм присвячена Лісовому коту — рідкісній тварині дельти Дуная. Ця тварина занесена до Червоної книги України (власне, тому програма й має назву «Червоні рюкзаки»), її ще називають Очеретяний кіт. Подальші випуски будуть розповідати про таких тварин: пелікан кучерявий, бджола медоносна, білуга звичайна, птах сиворакша.

Продюсеркою проєкту є Світлана Рудюк, директорка Dobranichfilm, сценаристка, режисерка, членкиня Національної спілки кінематографістів України та Української кіноакадемії:

«Легка форма подачі матеріалу і доступність маршрутів спонукатиме глядача повторити досвід ведучих проекту і відкрити для себе нову Україну – країну цікавих подорожей, яскравого біорізноманіття і рідкісних тварин. Тож, запрошуємо всіх до перегляду “Червоних рюкзаків”».

За сюжетом 1 серії, дванадцятирічний Андрій та його вірний друг собака-боксер Рей – звичайнісінькі мешканці міста. А от дідусь в Андрія – натураліст і вчений, що подорожує усім світом! Одного дня він раптово виходить на зв’язок і просить онука допомогти дістати унікальну фотографію зникаючої тварини – Лісового Кота. Андрій і Рей вирушають у природничий квест до сонячної Бессарабії…

Цікава, гарна, заповідна зона, ареал проживання Кота – це частина гостинної землі на півдні України. Подорож до неї – це привід розкрити для себе не тільки природні, а й гастрономічні багатства Бесарабії! Тому перш ніж стати до пошуків звіра, Андрій і Рей скуштують знаменитий смаколик – бринзу. А вже тоді відправляться на своє перше фотополювання!

Лісовий (або Очеретяний, як його ще називають) Кіт мешкає у плавнях дельти Дунаю. Його непросто побачити: він дуже полохливий, відмінно плаває і мешкає… у дуплах! Такого кота друзі ще точно не зустрічали. За підказкою нових друзів хлопчик та собака відправляться на заповідний острів Єрмаків – там вони побачать багато унікальних природних див, навчаться розбивати табір і влаштують засідку на Лісового Кота. Чи вдасться їм таки фотовполювати обережного звіра?

Дивіться 1 серію “Кіт Лісовий” еко-програми “Червоні рюкзаки” на ютуб-каналі «Добранічфільм» або у нас на сторінці нижче.

Ведучими програм стали 12-річний Андрій Матешко та його пес Рей. Хлопчик справді цікавиться природою й екологічною тематикою, мріє досліджувати навколишній світ із позиції екоактивіста. Попри свій юний вік, він уже має досвід у кіновиробництві: він знявся у фільмах «Готель Едельвейс», «Сходознавець», «Фокстер і Макс» і серіалі «Гордіїв вузол», а також озвучив героя в мультфільмі «Victor Robot».

Режисеркою та сценаристкою «Червоних рюкзаків» виступила Анастасія Матешко — режисерка, сценаристка, письменниця, членкиня Національної спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії ім. Лесі Українки: «Можно стати дослідником дикої природи і справжнім бьордвотчером (спостерігачем за птахами – прим.) просто зараз! Природа Україна напрочуд цікава і дружня до юних натуралістів!».

Виробництво проєкту здійснює кінокомпанія «Добранічфільм» за підтримки Українського культурного фонду. Оператори: Єгор Бондаренко, Володимир Козеко. Редакторка: Олена Рубашевська. Лінійний продюсер: Михайло Жмуд. Звук на майданчику: Микола Стрілецький, Олександр Мироненко. Інженери камер: Віктор Конкевич, Віктор Шуляренко.

Експертну підтримку у створенні серії програм надає WWF Україна. Науковою консультанткою виступила Інна Гоч, керівниця водного напряму у WWF Україна. У рамках цього напряму впроваджуються рішення з відновлення українського водного сектору, ревіталізація річок, збільшення відсотка вільно текучих рік, демонтаж застарілих перешкод, відновлення боліт, вивчення захисту осетрових тощо.

Нагадаємо, пес Рей має сторінку в інстаграмі, де розповідає про програми @rey_redbackpacks.

червоні рюкзаки рей

Фото: пресслужба “Червоних рюкзаків”

Читайте також

Фільм “Дронині Мандрони” Катерини Балабай доступний онлайн