fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Клондайк тизер

Фільм «Клондайк» увійшов до програми Берлінале-2022 (тизер)

504

Європейська прем’єра драми «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач відбудеться на 72-му Берлінському кінофестивалі в конкурсній секції «Панорама» – представлено перший тизер. В Україні кінотеатральний реліз фільму заплановано на 2022 рік.

Як стало відомо раніше з повідомлення PR-служби кінокартини, світова прем’єра «Клондайку» відбудеться в рамках програми World Cinema Dramatic Competition міжнародного кінофестивалю «Санденс»: стрічка Марини Ер Горбач стане першою в історії українською ігровою стрічкою у конкурсі головного фестивалю незалежного кіно у США.

«“Санденс” та Берлінале – велика можливість для України через історію трагедії MH17 привернути увагу міжнародного глядача до подій російсько-української війни. Водночас присутність на цих фестивалях свідчить про художню цінність “Клондайку”» – зазначає ко-продюсер фільму Мехмет Баґадир Ер.

За темою: Світова прем’єра драми «Клондайк» відбудеться на кінофестивалі «Санденс» у США

Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

«Клондайк»: перший тизер

«Клондайк» – четверта повнометражна робота Марини («Омар і ми», «Люби мене», «Гарчання чорних псів»), вона також є авторкою сценарію. Фільм створений у копродукції з Туреччиною. У травні 2021 стрічка стала одним із двох проєктів, які підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції. В Україні проєкт фільму став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі 20,7 млн грн.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»). Оператором та співпродюсером «Клондайку» виступив Святослав Булаковський, засновник української кінокомпанії Kedr Film. Ко-продюсер стрічки – Мехмет Баґадир Ер та його продюсерська компанія Protim V.P.

Нагадаємо, у 2020 році кінопроєкт «Клондайку» переміг на міжнародному конкурсі сценаріїв 12 Puntо медіахолдингу TRT, який гарантував телевізійну трансляцію фільму в ефірі найбільшого турецького мовника. Також фільм отримав приз індустріальної секції Antalya Film Forum. У листопаді «Клондайк» було представлено у секції Work in Progress cocoWIP 2021 кінофестивалю у Котбусі (Німеччина).

72-й Берлінський кінофестиваль відбудеться з 10 по 20 лютого 2022 року, його очолить режисер, сценарист та продюсер М.Найт Ш’ямалан.

Український прокат стрічки «Клондайк» заплановано на 2022 рік.

Читайте також

Українська військова драма «Мати Апостолів» Зази Буадзе вийшла онлайн